Встановлюємо бойлер у квартирі / приватному будинку: ШВИДКО, ПРОСТО, ЯКІСНО. Поради від фахівців - для тих, хто виконує монтаж самостійно

Перед установкою бойлера потрібно виконати кілька завдань:

  • визначити товщину і значення стіни. Вага бойлера з водою - близько 100 кг (вага порожнього пристрою - 15-20 кг). На стіну, яка не є несучою і має товщину 10-15 см, допускається встановлення тільки проточного бойлера вагою до 50 кг;
  • намалювати схему підведення води: визначити місце врізки і промальовувати черговість комплектуючих;
  • продумати підключення до щита (передбачити можливість встановлення автомата).

Під анкери для бойлера в стіні свердлять 2-4 отвори глибиною близько 10 см. Рекомендуються металеві анкерні гаки (врахуйте, що витягнути їх назад неможливо - тільки висвердлювання).

Схема підключення води:

  • Для системи з наявністю холодного і гарячого стояка (квартир): у трубу холодної води врізається трійник (ідеально, якщо труби поліпропіленові). За трійником ставиться вентиль, фільтр грубого очищення і редуктор тиску (редуктор обов'язковий!). Така схема дає змогу нормалізувати тиск на бойлер і одночасно продовжити подачу води на інші споживачі. На вході в бойлер ставиться ще один вентиль, між вентилем і бойлером - стравлювальний (зворотний) клапан. На трубу гарячої води, що відходить від стояка, ставиться вентиль і за ним трійник для бойлера. Якщо бойлер не використовується, то вода перекривається вентилем, встановленим відразу на виході бойлера. Якщо потрібен бойлер, то вентиль на гарячій трубі перекривається.
  • Для систем, де стояки відсутні (приватний будинок з автономною подачею води). врізка в трубу холодної води аналогічна, гаряча труба відсутня - від бойлера вода розводиться на споживачів.

Підключення бойлерів до електрики відбувається через окремий автомат мінімум 16А (за потужності 2 кВт). Незважаючи на те, що багато моделей мають вбудований у дріт аналог ПЗВ, заземлення і додатковий ПЗВ не завадять.

Встановити бойлер можна за 2-3 години, якщо відсутня необхідність додаткових сантехнічних або електричних робіт.