МІНІМАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ НА САЙТІ ВІД 500 грн.
Пишіть нам на e-mail: [email protected]
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Клапані зворотні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:
Тип зворотнього клапана: підйомний/підпружинений/поворотний/приймальний з сіткою/кульовий каналізаційний/двостулковий
Матеріал зворотнього клапана:  чавун/сталь/нержавіюча сталь/латунь
Максимальна температура: от +50°C до +600°C
Мінімальна ціна:  49.18 грн
Максимальна ціна:  39 429.95 грн

Зворотний клапан - це різновид обладнання для трубопроводу, яка служить для запобігання зміни потоку води або іншої рідини в автоматичній технологічній системі.

Щоб захистити систему, клапани зворотної дії працюють з рідиною тільки в одному напрямку, а при необхідності стають перепоною, яка направляє рідину в протилежну сторону.

Систему можна зустріти в насосах, які працюють:

 • Під великим тиском судин;
 • Трубопровідних системах;
 • У різних технологічних системах.

Завдяки своїй функціональності, зворотний клапан для води вважається важливим виріб, на яке завжди великий попит.

Для системи водопостачання зворотні клапани грають не вторинну роль, а першорядну за рахунок того, що вони здатні підтримувати постійний рівень тиску в водопроводі, сприяти системній роботі насосного обладнання, а також гарантувати захист від витоку води із системи.

Більшість насосних систем вже спочатку йдуть в комплекті зі спеціальними зворотними вбудованими клапанами для води.

Купити клапан зворотної дії не так складно, якщо зрозуміти принцип його функціонування і ряд нюансів при експлуатації.

Принцип роботи дуже простий: зворотний клапан повинен пропускати рідину тільки в 1 напрямку до насоса і не давати їй рухатися у зворотний бік. Важливо, що для клапана не потрібні ніякі джерела енергії або додаткове зовнішнє управління.

Під потоком рідини відбувається закриття клапана. Якщо говорити про водопровідних комунікаціях, то при роботі насоса клапан знаходиться у відритому положення, тим самим пропускаючи через себе потік води по трубопроводу, якщо ж насос вимкнений, то і клапан закривається, направляючи рідину в зворотну сторону. В даному випадку, тиск зворотного клапана дорівнює нулю.

Зворотні клапани сучасного зразка можуть складатися з різних запірних і регулюючих складових.

Купити зворотний клапан - це отримати незаперечний плюс, адже даний агрегат здатний працювати в різних умовах, незалежно від екстремальності і аварійності. Іноді буває, що змінюється тиск на одній ділянці, а на інших воно зберігається незмінним. Таке явище формує зворотний струм середовища, який недопустимий при нормальному функціонуванні системи і устаткування. Убезпечити здатний тільки зворотний клапан.

Області, де активно застосовують зворотні клапани

Трубопровідні системи:

 • В яких рідинах повинна рухатися тільки в одному напрямку;
 • Коли кілька насосів з'єднані в одну систему, але необхідно огорожу від взаємного впливу при одночасному функціонуванні;
 • З циркуляцією води замкнутого типу, а також якщо потрібно підживлення;

Де встановлені фільтри, через які рідина повинна пересуватися тільки в 1 напрямку.

Різновиди зворотних клапанів

Існує 2 основних поділу від виду виконання перекриває потоку середовища елемента:

 • Золотники - це опорні клапани, які відповідають за напрямок води або іншої речовини, за рахунок зміщення своєї рухомої частини відносно поверхні. Клапани такого типу можуть монтуватися тільки на горизонтальних частинах трубопроводу. Якщо напрямок потоку води не змінюється, то це прохідні клапани, а якщо змінюється під прямим кутом, то це кутові.
 • Затвори. Чи не дозволяють змінювати напрямок проходить рідини.

Клапани зворотні для води бувають:

Кульові клапани. Пружинний куля служить запірним елементом. Досить компактний варіант, який активно використовується у водопровідних системах з комунікаціями невеликого діаметра;
Клапани приймальні. Монтуються практично перед насосом і служать для запобігання системи від попадання твердих частинок та інших забруднення. Для цього в комплекті додається спеціальна сітка.
Зворотні клапани хороші тим, що має зручні компактними розмірами і простотою при проведенні ремонтних робіт, так як не потрібно повного демонтажу системи.

Клапани зворотні поворотні

У даного роду конструкції сідельна вісь повністю збігається з потоком рідини через затвор. Можна розділити на 2 основних види:

 • Ненаголошені (діаметр більше 40 см);
 • Прості (діаметр менше 40см) .захисту системи від небезпечних впливів і ударів при роботі.
 • Такого типу затвори менш чутливі до впливу грязьових потоків, ніж зворотні клапани. Здатність функціонувати з трубопроводами великих діаметрів.

Зворотні клапани меж фланцеві

На сьогоднішній день вважаються найбільш вигідним придбанням серед подібних запірних елементів. Є значно меншими габаритами і масою, за рахунок відсутності фланців, необхідних для з'єднання з трубопроводом.

Даного виду клапани легко монтуються в вертикальних і горизонтальних частинах трубопроводу.

Діляться на 2 типу:

 • Меж фланцеві клапани дискові пружинні зворотні. Якщо говорити про принцип роботи, то є велика схожість з кульовими клапанами, які вказані вище. Тільки замість кулі - пластина у вигляді диска, яка притискається пружиною, тим самим зменшуючи габарити вироби. Диск віджимається під потоком тиску рідини, даючи вільний прохід, а після пружина знову притискає диск до сідла;
 • Меж фланцеві двостулкові. Той же диск тільки вже складається з 2 частин. Потік води "ділить" його навпіл, а при зворотному русі повертає до попереднього закритий стан. Володіє широким діапазоном розмірів.

Якщо виділяти явні плюси, то це: простота монтажу і використання, невелика вага і розмір, можливість установки в трубопроводі горизонтального і вертикального типу.

Інші види лічильників води

 • Запірно-неповоротні зворотні клапани. Примусово закриваються при використанні механічних пристроїв;
 • Незворотно-керовані зворотні клапани. Примусово відкриваються і закриваються спеціальними пристосуваннями.

Переваги лічильників води для води

 1. Багатофункціональність;
 2. Захист пристрою від можливих пошкоджень викликаних тиском;
 3. Невеликі габарити і вага;
 4. Зручність при виконанні монтажних робіт;
 5. Простота конструкції;
 6. Високий показник герметичності;
 7. Довговічність;
 8. Якісність, надійність і міцність;
 9. Мінімальний хід;

У деяких випадках може виступати, як регулятор.

Основні критерії вибору обладнання

Дуже важливо, що запірний елемент відповідав всім умовам функціонування для конкретних інженерних систем, для яких будуть проводитися монтажні роботи.

Потрібно заздалегідь розуміти, який номінальний рівень тиску в мережі, ступінь забрудненості проходить потоку води або іншої рідини, необхідні розміри і відповідний варіант кріплення і тип трубопроводу.

Якщо потрібен зворотний клапан для системи водопостачання або опалення, тоді добре підійде поворотний зворотний клапан, який менш чутливий до різного роду забруднень всередині трубопровідної системи.

Якщо Ме труби працюють з мінімумом забруднень, то рекомендовано встановлювати клапани зворотної дії дискові пружинні.

А для трубопровідної системи з високим рівнем очищення і невеликим діаметром підійде кульової з муфтовими кріпленням зворотний клапан.

Кожен випадок індивідуальний, тому потребує допомоги кваліфікованого фахівця, який підкаже підходящий варіант саме під Ваші технічні умови.

Де краще монтувати зворотні клапани

Інженерні мережі, по яких рухається потік рідини з різною температурою. Якщо це централізована система опалення, то після установки лічильників води можна подумати про зворотні клапанах.

Побутові клапани монтуються для захисту від гідроударів або при різких скачках тиску гарячої або холодної води.

Якщо це приватний будинок з автономною системою водопостачання, то краще за все встановити клапани для зворотного ходу рідини. Це потрібно робити для того, щоб рідина надходила в систему без перебоїв.

Якщо клапан буде застосовуватися для свердловинного насосу, то він буде запобігати злив води при зупинці обладнання. Якщо цього не робити, то потік рідини може крутити робоче колесо насоса в зворотну сторону, а це згубно впливає на працездатність агрегату. Важливо, щоб зворотний клапан був виготовлений з антикорозійного матеріалу (нержавейка, латунь або бронза), щоб при постійному контакті з водою не утворювалася корозійна кірка.

Безліч сайтів пропонують свою продукцію за доступними цінами. Вибирати компанію партнера варто уважно, адже від купленої продукції залежать ряд важливих питань. Співпрацюйте з надійними і перевіреними представниками, які крім приємної ціни, завжди нададуть якість найвищого рівня. Наші контакти.

Часті питання про зворотні клапани

1. З яких матеріалів виготовляють корпуси зворотних клапанів?

 • Чавун
 • Сталь
 • Нержавіюча сталь
 • Латунь

2. Де встановлюється зворотний клапан для води?

Зворотні клапани встановлюються на труби гарячого та холодного водопостачання. Встановлювати клапани слід:

3. Коли слід встановити зворотний клапан?

Клапан встановлюється для запобігання зміні потоку води або іншої рідини автоматичної технологічної системі.

Вгору