Чим хороший кульовий кран?

Популярність кульових кранів дедалі більше зростає. Чим же ці крани заслужили на свою популярність? Насамперед треба відзначити зручність використання кульових кранів з важелем у порівнянні з повсюдно поширеними до них вентильними, які стрімко витісняються кульовими. Тут немає потреби крутити вентиль, постійно замислюючись чи він відкритий або закритий. Немає проблеми з фіксацією становища певного напору. Ручку кульового крана використовувати дуже легко і ставити в потрібне положення є елементарною процедурою.

При використанні кульових кранів потік води повністю перекривається, провернув маховик (кулька) важелем на 90 º, тобто. у ¼ обороту, що неможливо у кранах із вентилем.

Кульовий кран є надійним. Вважається, що у цих приладів конструкція практично не допускає протікання. Не дарма їх використовують навіть у газопроводах.

Ще однією перевагою кульових кранів є відсутність у проході, де обертається запірний механізм, відсутні гумові прокладки. Відповідно немає зношування гуми, що призвело б до зношування крана.

Крім того, ці крани сьогодні дуже поширені і доступні.

Пристрій одноважільного змішувача з кульовим перемикачем

Який би хороший кульовий кран або змішувач не був, він теж згодом виходить з ладу і для його ремонту необхідно знати пристрій.

Одноважільний кульовий змішувач має наступний пристрій:

 • Важіль (ручка) керування потоком води.
 • Ковпак крана.
 • Поворотна частина виливу.
 • Кулачок та кулачкова шайба.
 • Кульовий картридж, що закріплюється за допомогою гумових сідел (зі пружинами).
 • Кільця ущільнювачів.
 • Корпус пристрою.

Змішувальна куля має дві вхідні дірочки, через які надходять холодна та гаряча вода. І один вихідний прохід, через який виходить вода, змішавшись у кулі до необхідної температури.

Робочий процес у кулькових змішувачах відбувається наступним чином:

 • важіль, піднімаючись, обертає змішувальний шар;
 • вхідні дірочки на кулі при обертанні збігаються з такими ж у сідлах;
 • відповідно до відсотка збігу цих отворів змінюється напор струменя, тобто. чим вони більше збігаються, тим більше струмінь.

Несправності кульового змішувача. Види.

Даний тип змішувачів у порівнянні з іншими довговічніший і менш витратний при ремонті. Все це звичайно залежить від того, наскільки дбайливо експлуатувався прилад. Однак, як і будь-який пристрій, кульовий змішувач схильний до поломок. До типових видів поломок належать:

 • Коли ручка змішувача знаходиться в положенні, що закриває потік води, з крана однаково мало або багато води тече.
 • Кульовий змішувач став подавати слабкий напір, при тому, що тиск у трубах водопостачання досить високий, про що свідчить хороший напір з інших кранів.
 • Виникла проблема з регулюванням температури води в змішувачі, оскільки в ньому порушено змішання гарячого та холодного потоків.

Зрозумівши наслідок несправності змішувача, потрібно перед ремонтом встановити можливу причину несправності.

Популярні причини несправностей змішувачів

Серед найпоширеніших несправностей кульових змішувачів можна назвати наступні:

 • Засмічення аератора (ковпачка на виході виливу). Через досить частого відключення води у водопровідних трубах накопичується дрібне сміття засмічуючий аератор. При його засміченні буде проблема з натиском і, можливо, температурою, оскільки вода при невеликому тиску може сильно нагрітися. Однак цю проблему легко усунути. Аератор відкручується вручну. Його промивають під сильним струменем води і ставлять на місце. Якщо ж він зовсім поганий, то можна купити новий.
 • Як відомо, кульовий картридж фіксується гумовими сідлами. Однак між кулею та сідлами залишається невеликий простір, який дуже часто засмічується. Засуви призводять до порушення герметичності з'єднання, що викликає деформування гумового сідла, на якому кріпиться куля.
 • Ще однією проблемою може стати вода, що просочується з-під ковпачка важеля. Причиною цього часто буває не міцне з'єднання елементів змішувача, які треба затягнути міцніше.
 • Часто в змішувачах відбувається засмічення затвора. Для його усунення доведеться розібрати змішувач, щоб прочистити затвор. Зате після чищення він знову нормально функціонуватиме.
 • З ладу часто виходять і кільця ущільнювачів, які доведеться замінити на нові такого ж типу.
 • Більш серйозною проблемою є поломка кульового картриджа. Його не ремонтують, а замінюють на новий, який не завжди можна знайти у магазинах.
 • Рідше відбувається пошкодження корпусу змішувача. Але якщо це сталося, доведеться міняти весь змішувач. За відсутності можливості зробити це швидко, можна тимчасово скористатися засобами герметизації.

На жаль, часто змішувачі з ладу виводить дуже жорстка вода, що в нашій країні не рідкість. Для більш тривалого використання приладу бажано поставити фільтр для очищення води, хоча б для грубого очищення, що перешкоджає попаданню в змішувач частинок, що засмічують його.

Інструменти для ремонту змішувача

Якщо ви вирішили самостійно провести ремонт змішувача, слід підготувати такі інструменти:

 • плоска та хрестова викрутка, або шестигранник;
 • шестигранний ключ відповідного розміру;
 • розвідний ключ;
 • монтажний ніж;
 • фум-стрічка для герметизації з'єднань.

Крім інструментів треба не забувати про те, що можуть знадобитися запчастини на змішувач.

Маючи все необхідне під рукою і перекривши потік води, можна сміливо братися за розбирання та ремонт приладу.

Як відремонтувати змішувач у ванній

Використовуючи у ванній кульовий змішувач, можна зіткнутися з такою проблемою як мимовільне перемикання важеля з душу на вилив, що не дає можливості користуватися душем. Якщо виникла необхідність ремонту змішувача у ванній, і ви вирішили зробити це самі, доведеться діяти, як то кажуть методом «тику».

Як і за будь-якого серйозного ремонту, потрібно відключити воду, після чого відкручуємо муфту і прибираємо убік шланг. Потім знімаємо стару прокладку та вкладаємо нову верхню прокладку. Зібравши змішувач, перевіряємо його роботу. Якщо все нормально, то причина усунена.

Якщо проблема з душем залишається, треба змінити нижню прокладку, для чого виконуємо наступні дії:

 • знову відключаємо подачу води та прибираємо душовий шланг;
 • далі розбираємо по черзі перехідник, вилив і важіль;
 • діставшись до ексцентрика, витягаємо його, і золотник, що знаходиться за ним;
 • тепер можна зняти кільце нижньої прокладки та вставити нове.

 

 

 

 

 

Ремонт змішувача з картриджем

Більшість сучасних приладів для змішування води, як для кухні, так і ванної мають як основний елемент картридж, який регулює водний потік, його інтенсивність і змішаність гарячого і холодного струменя. Цей елемент не піддається ремонту і якщо він вийшов з ладу, потрібно купити новий.

При проведенні ремонтних робіт потрібно, перш за все, перекрити воду і діяти наступним чином:

Прибираємо з поверхні ручки декоративний ковпачок і відкручуємо гвинт, що знаходиться за нею. Якщо змішувач має замість важеля два гвинти, то знімаємо ковпачок, який перебуває на перемикачі з душу на кран і відчиняємо гвинт, який тримає перемикач.

 • Повільно треба зняти ручку перемикання (або перемикач душ/кран витягаючи він);
 • Виймаємо декоративну шайбу;
 • Викручуємо розвідним ключем притискну гайку;
 • Виймаємо картридж і очищаємо, якщо є засмічення. Якщо він пошкоджений, замінюємо новим.
 • Однак проблеми можуть бути пов'язані і не з самим картриджем, тому бажано оглянути при розборі та інші елементи приладу.
 • Так як картриджі бувають різних розмірів і з різними вхідними отворами, при покупці краще мати з собою пошкоджений знятий картридж.
 • Новий картридж встановлюємо, трохи провернувши, щоб він сів куди треба. Після цього можна збирати прилад у зворотному порядку.

ПОРАДА: при збиранні змішувача не поспішайте збирати його повністю. Закрутивши притискну гайку, спочатку перевірте його роботу. Якщо проблем немає, можете продовжити збирання.

Як розібрати одноважільний змішувач: послідовність дій

Якщо у вас встановлений змішувач змішувача, і ви вирішили його розібрати, треба діяти в наступній послідовності:

ПОРАДА: перед розбиранням бажано підготувати місце, де ви складатимете деталі в міру їх зняття, щоб легко їх зібрати після закінчення роботи.

 1. Щоб зручніше проводити роботу, знімаємо змішувач з місця встановлення. Він може кріпитися по-різному, від чого залежить, який інструмент знадобиться.
 2. Відкручуємо гнучкі шланги підведення води, якщо такі є;
 3. Знімаємо змішувач;
 4. Викруткою або іншим плоским предметом поддеваем і видаляємо декоративну заглушку, що закриває місце кріплення важеля;
 5. Через отвір, що знаходиться під заглушкою, відкручуємо гвинт кріплення важеля. І тому часто буває потрібен шестигранник;
 6. Знімаємо обережно важіль;
 7. Відкручуємо кришку крана та пластиковий ексцентрик;
 8. Дістаємо кульовий перемикач;
 9. Виймаємо гумові ущільнювачі та елементи, що фіксують кульовий перемикач.
 10. Змішувач розібраний. Оглянувши всі деталі та замінивши непридатні, збираємо їх у зворотній послідовності.

Якщо потрібно купити кульовий кран, змішувач, або якісь комплектуючі до них, але поблизу немає магазинів сантехніки, можна завжди скористатися послугами інтернет-магазину «Бойлер».