МІНІМАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ НА САЙТІ ВІД 500 грн.
Пишіть нам на e-mail: [email protected]
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Фільтри грязьовики

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Фільтр грязевик - обов'язковий елемент в магістральному трубопроводі при організації систем опалення, холодного і гарячого водопостачання. З його допомогою здійснюється попереднє очищення подає рідини від зважених часток і механічних домішок. Від ефективності пристрою залежить якість роботи і довговічність інженерної мережі.

Грязьовик - це металевий вертикальний циліндричний агрегат, один з важливих вузлів системи теплопостачання. Призначений для очищення теплоносія, тобто води, від різноманітних великих домішок: часток грунту, окалини, піску, глини та продуктів корозії.

Розміри фільтра грязевика вертикального

В інтернет-магазині boiler.ua представлені моделі з наступними характеристиками:

Модель

Тип

з'єднання

Тиск, кгс/кв. см.

Ду (умовний прохід), мм.

Діаметр корпуса, мм.

Висота, мм.

Вага, кг.

10ГР16 Ду 40

 

 

 

 

 

 

 

Фланець

 

 

 

 

 

 

 

 

16

40

159

350

22

10ГР16 Ду 50

50

390

23

10ГР16 Ду 65

65

219

450

29

10ГР16 Ду 80

80

465

37

10ГР16 Ду 100

100

273

500

59

10ГР16 Ду 125

125

590

72

10ГР16 Ду 150

150

325

700

105

10ГР16 Ду 200

200

426

734

188

10ГР16 Ду 50

 

 

 

Приварка

50

159

390

22

10ГР16 Ду 65

65

219

450

29

10ГР16 Ду 80

80

465

36

10ГР16 Ду 100

100

273

560

58

10ГР16 Ду 125

125

590

71,5

10ГР16 Ду 150

150

325

700

103

10ГР16 Ду 200

200

426

734

184

 

Представлені вище фільтра можна купити з доставкою по всій Україні або забрати в пункті самовивозу.

Технічні характеристики і принцип дії грязевика.

Основна функція, яку має виконувати фільтр грязевік- відсів механічних домішок. Якщо цього не робити, частинки, що містяться у воді, з часом будуть осідати на стінках труб. Через це зменшиться їх діаметр, знизиться тепловіддача і виросте витрата палива на обігрів.

Вода заходить в патрубок конструкції. Вона рухається в корпус, в якому важкі частинки осідають на дні. Після цього рідина без великих добавок проходить через фільтр, який вмонтовано перед вихідним патрубком, і з нього, вже очищена, надходить в опалювальну систему.

Діаметр патрубків фільтра строго відповідає діаметру труби, на яку він встановлюється. Довжина випускного патрубка приблизно дорівнює довжині осі корпусу. Перед його отвором зсередини вмонтована сітка, що затримує більш дрібну бруд, яка не осів раніше.

Різновиди грязевиков

На електростанціях, у котельнях, які представляють теплових і водопостачальних трубопроводах будівель і споруд використовуються різні типи грязевиков, які поділяються за такими показниками:

За ступенем очищення розрізняють грязевики-фільтри тонкого і грубого очищення. Різниця полягає в розмірах осередку сітчастих фільтруючих елементів;

За типом приєднання до трубної магістралі пристрої оснащуються фланцями і патрубками під приварення;

За монтажному положенню бувають вертикальними і горизонтальними.

За способом очищення можуть бути промивними, що не промивними і промиваються.

Вироби мають різну будівельну довжину і висоту, діаметр, продуктивність, які вказуються в технічних характеристиках моделі. Стандартний грязьовий фільтр витримує тиск до 16 кгс / см кв.

На що звернути увагу при покупці пристрою?
При виборі виробу необхідно акцентувати увагу на способах монтажу, обслуговування і продуктивності моделі.

Спосіб з'єднання

При фланцевому кріпленні кільця з отворами стягують болтами. Монтаж передбачає відповідні фланці на трубопроводі в чітко обраної позиції з урахуванням монтажної довжини.

Менш популярний спосіб - глухий, за допомогою зварювання. Використовуються фаски для зварного шва по краях патрубків. Ціна на такі моделі нижче. Надалі заміну установки неможливо виконати без вирізки частини труби.

Як обслуговувати?

Без демонтажу обслуговуються промивні моделі. Очищення фільтруючих елементів проводиться вручну через патрубки. Самопромивні види чистити простіше - відкрити кран, і потік вимиє сміття і грязь. Видаляються навіть щільно засіли елементи бруду.

Номінальний прохід і продуктивність

Грязьовики розрізняються величиною номінального проходу рідини (Ду). Випускаються моделі з номінальним проходом від 40 до 1400 мм. Заводи-виробники вказують якість друку. Пропускна здатність виражається в кубометрах на годину. Так, грязевик вертикальний ГВ ТС-565 з Ду 150 мм здатний фільтрувати 89 куб. м. рідини в годину. Модель цієї серії з Ду 400 мм пропустить через себе 633 куб. м. води.

Як влаштований грязевик, на чому заснований принцип роботи?
Всі типи грязевиков мають аналогічну конструктивну основу. Пристрій являє собою вузол розширення трубопроводу з вбудованою системою фільтрації для відсікання і випадання в осад сміття. Особливості конструкції залежать від принципу роботи:

  • Інерційно-гравітаційного;
  • механічного;
  • Магнітного.

Перераховані принципи використовуються автономно або спільно.

Інерційно-гравітаційний
Сталевий циліндр вертикального або горизонтального монтажного має діаметр, що перевищує діаметр трубопроводу на даній ділянці магістралі. Спеціальні перегородки в корпусі направляють потік води уздовж стінок циліндра. Відцентрова сила відтісняє сміття до стінок, який випадає в осад.

Механічний
Зважені частинки неможливо відокремити за допомогою сили гравітації. На допомогу приходять сітчасті фільтри. Механічний спосіб передбачає фільтрацію першої та другої черги. Фільтр грубої очистки вловлює великі фракції. Грязьовики тонкого очищення оснащені сітчастим полотном з дрібними осередками.

Магнітний
В системах, де висока ймовірність окалини, металевої стружки застосовується грязевик з магнітом, який притягує металевий сміття.

Установка грязевика

Фільтр для очистки води монтується на лінії перед пристроєм, який захищає, зазвичай насосом. З двох сторін від нього врізаються спеціальні відсічні крани.

На корпусі агрегату зазвичай є позначки, що вказують напрямок його установки.

Установкою водоочищувача повинна займатися спеціалізована монтажна організація. При неправильному монтажі у водопровідній системі можуть виникнути затори.

Водоочисники можуть встановлюватися декількома способами. Грязьовик вертикальний фланцевий кріпиться на труби середнього та великого діаметру. Спочатку монтується кільце, яке після обтягається болтами. На трубу приварюються відповідні фланці.

Інший тип - фільтруючі комплектуючі, які кріпляться за допомогою зварювання. Їх мінус в тому, що при необхідності ремонту, агрегат можна легко демонтувати, доведеться вирізати фрагмент труби. Але і вартість їх нижче.

Якщо водоочищувач кріпиться таким чином, що немає можливості частого демонтажу, до і після нього встановлюються манометри для контролю тиску рідини.

Правила експлуатації

Грязьовий фільтр для води може працювати тривалий час. Заявлений термін служби - 15 років. Необхідно періодично проводити його очищення від накопичених забруднень без демонтажу від трубопроводу. Для цього потрібно відкривши дренажні вентилі, злити шлак. Періодичність очищення залежить від якості пропускається води.

Випробування пробним тиском потрібно проводити один раз на вісім років.

Параметри для підбору грязевика

Вертикальний грязевик встановлюється в системах водопостачання і опалювання. При його виборі звертають увагу на наступні параметри:

- прохідний діаметр труби, на яку він кріпиться;

- допустимий тип монтажу: фланцеве або під приварення. Для установки грязевика не повинна істотно перероблятися система водопостачання;

- робочий тиск середовища;

- температура теплоносія - для труб опалення необхідні моделі з легованої сталі, стійкої до корозії.

Що необхідно врахувати при первісному включенні грязевика?

При першому запуску цього комплектуючого потрібно виконувати певну послідовність дій:
1. Закрутити дренажний кран.

2. Відкрити воздушнік у верхній частині корпусу

3. Плавно відкрити кран на вході в грязьовий фільтр, щоб він заповнився водою.

4. Якщо все повітря вийшов - закрутити штуцер воздушника.

5. Відкрийте повільно все засувки на виході і вході.

6. Закрити кран на байпасс або основної лінії.

Якщо при запуску грязевика буде утворюватися повітряна подушка, необхідно періодично відкривати штуцер воздушника.

Чому вигідно зробити замовлення на boiler.ua?

Чи не весь товар на ринку, який пропонується покупцям, високої якості. Відрізнити підробку від продукції, виконаної згідно з технічними умовами, складно - поки грязевик не буде встановлено в трубопровід. Виріб, яке не пройшло лабораторного випробування, спровокує аварійну ситуацію опалювальної магістралі або водопроводу. Щоб уникнути проблем, пропонуємо купити грязевик потрібної модифікації в нашому інтернет-магазині. Boiler.ua здійснює продаж виробів від заводів-виготовлювачів з бездоганною репутацією. На всю продукцію є сертифікати якості.

Наші консультанти оформлять замовлення за телефонами (044) 391-21-13, (067) 659-43-44, (050) 307-15-15 або по електронній пошті [email protected]

Оформіть покупку, натиснувши на червону мітку «купити» під описом товару. Для постійних і оптових покупців передбачена прогресивна система знижок.

 
Вгору