Кількість
|
Вартість
|
||
|
Балансувальні клапани - гарантія продуктивної роботи системи опалення
Щоб опалювальна система справно функціонувала, слід забезпечити її збалансованість. Це досягається шляхом використання балансування клапана. Принцип роботи даної деталі дозволяє пов'язати потоки теплоносія за різними компонентами системи, а також стабілізувати температуру і тиск в ній.
Види балансувальних клапанів
Балансувальні клапани поділяються на дві основні категорії:
- Автоматичні. Інша назва - динамічні. Даний тип характеризується здатністю підтримувати тиск в двотрубної системі опалення або контролювати витрату в однотрубної.
- Ручні. Застосовуються в якості регулювальної діафрагми при відсутності автоматичного приладу для регулювання або у випадках, коли наявне пристрій не сприяє обмеженню граничного показника витрати.
Сучасні опалювальні системи, в яких застосовуються терморегулятори радіаторного типу, - динамічні. Їх режим роботи постійно змінюється через зміну витрати теплоносія. Такий спосіб функціонування викликає потребу у використанні автоматичних балансувальних клапанів для опалення.
Крім цього, клапан регулюючий може відрізнятися в залежності від ряду інших чинників: застосовуваної рідини, параметрів роботи (тиск, температура), локації, типу приміщення, виду приєднання і т.д.
Виходячи з характеристик клапана, варіюється і його ціна. Вартість даного компонента також залежить від матеріалу, з якого він виготовлений (латунь, чавун, вуглецева сталь) і комплектації деталі.
Як працює клапан?
Балансувальний клапан, як і вентиль муфтовий, може функціонувати при перебуванні затвора в проміжному положенні. Розглянемо особливості функціонування деталі з прямим штоком і плоским золотником.
В ході роботи клапана змінюється прохідний перетин між парою. Завдяки цьому забезпечується збалансованість опалювальної системи. Золотник розміщений в площині, яка паралельна трубопровідної осі. А в перпендикулярній площині розміщений різьбовий шпиндель, з'єднаний з золотником. У корпус клапана поміщена гайка, що утворює ходову пару.
За допомогою обертання рукоятки реалізується передача крутного моменту за допомогою шпинделя і гайки. В результаті цього золотник змінює своє положення з нижнього у верхнє. Будучи в нижньому положенні дана деталь щільно прилягає до сідла в клапані, що призводить до перекриття потоку.
Залежно від типу застосовуваного теплоносія потік перекривається за допомогою ущільнення затвора і сідла, що здійснюється шляхом використання кілець з гуми або фторопласту. Дана дія призводить до зміни пропускної характеристики балансування клапана.
Балансувальні клапани відомих виробників за доступною ціною
У нашому інтернет-магазині можна недорого купити балансувальний клапан в Україні: в Києві, Одесі та будь-якому іншому населеному пункті.
На сайті магазина Boiler.ua представлений великий каталог, що містить більше 50 моделей, які відрізняються параметрами, робочими характеристиками, матеріалом виготовлення та іншими показниками. Велика кількість продукції дозволяє замовити найбільш підходящий варіант для конкретного випадку.
Також на сайті представлені інші групи товарів для опалювальних систем: фільтр газовий і водний, крани, вентилі, засувки, регулятори і інша продукція, продаж - покупка якої здійснюється оптом і в роздріб.