Які лічильники тепла краще

Лічильники тепла – сучасні високотехнологічні прилади, що дозволяють контролювати параметри подачі теплоносія, включаючи його температуру та обсяг та сплачувати платежі за опалення у точній відповідності до якості наданих комунальними підприємствами послуг. Незважаючи на те, що встановлення теплолічильника на етапі реконструкції або прокладання системи опалення призведе до подорожчання робіт у порівнянні зі стандартною системою розведення, у процесі експлуатації така різниця нівелюється за 1-2 роки.

Механічний лічильник: переваги та недоліки

Основним елементом механічного лічильника є встановлена ​​в проточній частині крильчатка, частота обертання якої і визначає обсяг теплоносія, що проходить через прилад. Такий лічильник тепла відрізняє порівняно низька ціна, але в той же час йому притаманний і ряд недоліків:

  • Наявність рухомих частин, схильних до зносу і виходу з ладу.
  • Чутливість до присутності у складі теплоносія твердих включень та забруднень (у першому випадку можлива поломка приладу, а у другому – некоректне відображення показань).
  • Високий гідравлічний опір, що знижує швидкість потоку теплоносія.
  • Перед таким лічильником обов'язкове встановлення фільтра.
  • Крім того, перевірка механічних приладів повинна виконуватися частіше, ніж ультразвукові аналоги.

Особливості ультразвукових лічильників

Ультразвукові лічильники є більш сучасним різновидом пристроїв, призначених для вимірювання кількості теплової енергії, що витрачається, і, порівняно з механічними, мають ряд переваг:

  • Відсутністю чутливості до вмісту в теплоносії будь-яких домішок.
  • Точнішими результатами показань навіть при невеликій витраті теплоносія.
  • Практично повною відсутністю гідравлічного опору під час проходження рідини через прилад.
  • Конструкція таких приладів не включає рухомих і схильних до зносу елементів, що сприяє продовженню терміну служби пристрою.

Правила вибору

При виборі приладу для конкретного приміщення спочатку варто враховувати його площу. Так, для 1-2-кімнатної квартири раціональніше використовувати недорогий механічний варіант лічильника з надійною конструкцією - особливу увагу варто звернути на матеріал виготовлення крильчатки: пристрій з крильчаткою із пластику обійдеться дешевше, проте крильчатка з нержавіючої сталі прослужить довше. Також для продовження терміну служби необхідно купити фільтр (добре зарекомендували себе зручні в експлуатації та обслуговуванні самопромивні фільтри).

Враховуючи обсяг циркулюючого в системі теплоносія менш схильний до зносу ультразвуковий лічильник переважно встановлювати в квартирах, площа яких перевищує 100 м².

Інтернет-магазин boiler.ua пропонує великий вибір як механічних, так і ультразвукових лічильників тепла, що дозволяє вибрати оптимальну модель пристрою з урахуванням усіх особливостей експлуатації. Замовити доставку можна у будь-який регіон України.