Кількість
|
Вартість
|
||
|
Історія створення та вдосконалення пожежного рукава
Від початку створення пожежного рукава, а це приблизно друга половина 19 століття, під його назвою розуміли спеціальне пристосування, що могло спрямувати потік води в будь-який бажаний бік.
Пожежний рукав тих часів був 2 типів:
- Поливний рукав. Служив для транспортування води від насоса або пожежної частини до джерела виникнення вогнища загоряння. По-іншому носить назву "викидний". Вироблялися зі шкіри, гуми і пенька. Якщо зі шкіри, то на заклепках або в литому вигляді.
- Забірний рукав. Транспортував воду з джерела до насоса або пожежної труби. Друга назва "Всмоктувальний". Виготовлялися з гуми або шкіри.
Найбільше пожежний рукав цінувався на заклепках. Ціна значно відрізнялася від основного вибору своєю дорожнечею, проте в плані зручності не було поруч жодного конкурента.
Шкіряні рукави на заклепках мали найвищі показники міцності під час використання пожежних парових машин під час пожежі.
Щодо гумових рукавів, то ціна явно відрізнялася у вигідніший бік, ніж під час вибору шкіри, але на якості це теж значно позначилося. Під час експлуатації гумового рукава потрібно було бути більш бережливим і акуратним. Якщо вже матеріал розривався, то в рідкісних випадках можна було щось полагодити, а якщо перетримати в сухому місці в стані скатки, то рукав міг просто напросто розтріскатися.
А ось хто хотів максимально заощадити міг придбати пінковий пожежний рукав. Гідний термін експлуатації, якщо тримати в сухому місці. А ось якщо стикалися з низькими температурами, то швидко виходили з ладу.
Особливу увагу приділяли поливним рукавам, методам їхнього використання та експлуатації. Застосовували рукавні містки для того, щоб мінімізувати ймовірність виникнення ушкоджень під час переїзду санями або возами.
Рукави з'єднували спеціальними кріпленнями, одні з яких мали зовнішнє різьблення, а інші внутрішнє. Потрібно було поступово й уважно розкручувати, щоб кріплення з'єдналися між собою. Спеціальні набори ключів використовувалися для з'єднання пожежних рукавів. Нав'язка сполучних скріплень здійснювалася за допомогою спеціально призначеного для цього верстата.
У момент підйому пожежного поливного рукава на фіксовану висоту, був залучений до справи підстовбурник, який брав рукав за середню частину, тим самим зменшував можливість розриву рукава під вагою своєї ж ваги і допомагав полегшити навантаження старшому трубникові, який працював зі стволом.
За шкіряними рукавами стежили кожні 2 місяці, змащуючи їх зсередини сумішами різного характеру: тюленячий жир, чистий дьоготь, деревне масло.
У момент гасіння пожежі та транспортування води було заборонено переміщати їх по рукавних лініях. Якщо рукави покладено горизонтально, то рукавні лінії автоматично вважалися горизонтальними, а ось якщо рукави підняті вгору або опущені вниз, то лінії приймають вертикальне значення. Якщо пожежний рукав лежить у нахиленому положенні, то лінія вважалася похилою.
Було розроблено безліч методик щодо швидкого визначення довжини лінії рукава.
Пожежний рукав. Що потрібно знати, щоб грамотно купити пожежний рукав.
Сучасний пожежний рукав значно змінився, як порівняти зі своїми попередниками. Якщо давати визначення, то пожежний рукав - це гнучкі трубопроводи, у яких основним завданням служить транспортування вогнегасних речовин до вогнища загоряння.
Якщо класифікувати рукави, то можна виділити кілька різновидів:
- Напірні пожежні рукави. Пряме призначення - гнучкий трубопровід транспортує вогнегасну речовину під надлишковим тиском.
Основні вимоги: високий рівень міцності, неподатливість сонячним променям і різного роду температурам, зносостійкість, опірність агресивним середовищам, а також гнильним процесам. Плюс еластичність, легкість і маленькі габарити скаток. Що стосується гідравлічного опору воді, той показники мають бути винятково малі.
Напірні пожежні рукави поділяються на кілька підвидів:
- Спеціального виконання (термостійкі, зносостійкі, маслостійкі), при позначенні дивіться на першу літеру (Т, І, М).
- Загального виконання.
Рукав пожежний напірний спеціального призначення має більш високий рівень стійкості, ніж загального виконання.
Якщо це категорія "Зносостійкі", то до зносу, "Термостійкі" - до температурних стрибків і нагрітих предметів, "Маслостійкі" - до нафтопродуктів і впливу масел.
Напірні пожежні рукави також мають підгрупу, яка має назву "Перкольовані напірні пожежні рукави"
- Всмоктувальні пожежні рукави. Сприяє відбору потрібної кількості води з вододжерела, за допомогою насоса і для подальшого транспортування до місця пожежі. Має досить жорстку конструкцію.
- Напірно-всмоктувальні пожежні рукави. Забирає потрібну кількість води з джерела системи водопостачання за допомогою спеціального пожежного насоса для подальшого використання.
Які вимоги висуваються до пожежних рукавів?
Рукав пожежний напірний повинен забезпечити подачу води до місця виникнення пожежі із заданим робочим тиском і витратою. Відповідно до тактики гасіння пожеж він повинен забезпечити всім необхідним для проведення екстреного гасіння. А також забезпечити проникнення команди пожежної охорони в палаючу будівлю.
Всмоктувальні та напірно-всмоктувальні пожежні рукави транспортують вогнегасну речовину до місця пожежі.
З'єднувальні головки відповідають за оперативне, міцне і герметичне з'єднання пожежних рукавів та іншого важливого для гасіння обладнання.
Усі норми мають відповідати технічним параметрам.
Наприклад, рукав пожежний напірний повинен ДСТУ 3810 ТІ відповідає певним нормам, яких потрібно завжди дотримуватися:
- Довжина скатки - 20 ± 1 м.
- Рукава виготовляються 2 типів: рукав для пожежної шафи з розривним тиском - 25 атм і рукавом типу Кран 10 атм.
- Виготовляється із синтетичної тканини для зовнішнього шару, гума або поліме всередині за ДСТУ 3810
Внутрішній діаметр пожежних рукавів різний: 25, 51, 66, 77, 100, 150 мм.
Подає воду і піноутворювальний розчин на відстань під тиском не менше, ніж 0,1 МПа.
Розривний тиск - 40 атм.
Експлуатація пожежних рукавів
Експлуатація пожежних рукавів включає:
- Застосовується при гасінні пожеж.
- Обслуговування техніки.
- Ремонтування.
- Комплектація пожежних кранів.
- Наявність керівництва по догляду та експлуатації пожежного обладнання зокрема рукавів.
Рукав пожежний 51
Являє собою гнучкий трубопровід, який забезпечує транспортування води і вогнегасних розчинів під тиском по робочій лінії від насоса або пожежного крана.
Рукав пожежний 51 використовується для гасіння будь-яких пожеж. Має капроновий каркас. Відрізняється високим рівнем довговічності, зносостійкості, сприймає низькі температури, може працювати з морською водою.
Внутрішній діаметр - 51 мм.
Довжина скатки - 20 м.
Робочий тиск - 1 МПа.
Відповідає всім українським нормам стандартів якості та правил безпеки.
Маркування пожежних рукавів
Рукави, які надходять у пожежну частину або на рукавну базу наносять додаткове маркування, якщо вони не заводського характеру, щоб підкреслити приналежність до конкретної пожежної частини або бази.
Маркування являє собою дріб, у чисельнику якого пишеться номер пожежної частини, а в знаменнику номер техніки. Якщо пожежний рукав належить до бази, то їм прикріплюють окремий порядковий номер.
Метод нанесення дуже простий - на відстані 1,5 тис. мм від пожежної сполучної головки розпилюють фарбу за трафаретом. Колір допускається будь-який, головне, щоб він був помітний на техніці.
Після нанесення номера, дані вносять у спеціальний формуляр вхідного контролю. Для збереження формуляра, його довіряють відповідальному за рукави працівнику, який своєчасно вносить нові важливі записи.
Як купити пожежний рукав в Україні?
В Україні є різні точки, де займаються продажем пожежного обладнання.
У більшості випадків різноманітність техніки іноді змушує заплутатися і навіть розгубитися.
Інтернет кишить всілякими сайтами, де можна оцінити не тільки запропонований вибір, а й ціну не виходячи з дому.
Головне, не помилитися і потрапити на гідний сайт. Сподіваємося, що детальна інформація про пожежні рукави допоможе прийняти правильне рішення. Адже тепер Ви вже розумієте, що потрібно шукати. Середня цінова політика коливається в інтервалі від 300 - 3000 грн.
Незамінна техніка має бути найвищої якості, а якщо ще й за гідною ціною, то взагалі суцільне задоволення.
Україна дає можливість користуватися технікою найвищого рівня, тільки потрібно вміти вибирати. А це вже Вас точно не повинно лякати.
Безперебійної та довговічної працездатності!