Під час прокладання та встановлення інженерних комунікацій у сучасному будівництві все частіше використовуються труби з поліпропілену. На ринку всіляких виробів для опалення та водопостачання вони впевнено утримують лідируючі позиції. Труби PP-R придатні для прогону не тільки холодної, а й гарячої води.

         

ВИСОКИЙ ТИСК

Будь-який вид інженерних мереж передбачає використання поліпропіленових труб з відповідним маркуванням. Так, для холодного водопроводу рекомендується використовувати труби з маркуванням PN 10 (номінальний внутрішньосистемний тиск), для холодної та гарячої води доречними стануть труби з показником робочого тиску PN 20. Останні витримують температуру води в +95 градусів, але при цьому може спостерігатися подовження поліпропіленового виробу приблизно на 45 мм на ділянці в 5 м. Тому необхідно встановлювати під час монтажу комунікацій: опори, а також поліпропіленові компенсатори, або звичайні металеві компенсатори.

Міцною та надійною є труба з маркуванням PN 20. Вона доповнена армуванням з алюмінієвої фольги, застосовується в опалювальних системах для подачі води різних температур. Дані пристосування можуть провисати на 10 мм з розрахунку на п'ятиметрову ділянку.

ТРИВАЛИЙ ТЕРМІН СЛУЖБИ

Труби, виготовлені з поліпропілену, доцільно і вигідно, з економічної точки зору, використовувати під час прокладання водопостачання. Порівняно з металевим водопроводом перший варіант виявиться дешевшим на 30% і більше, при цьому експлуатаційний термін може досягати 50 років. Його тривалість безпосередньо залежить від параметрів тиску, температури носія. Наприклад, термін служби при температурі води вище +70 градусів і при тиску в 10 атмосфер становить близько 10 років.

ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИЙ МАТЕРІАЛ

Часто поліпропіленові вироби використовуються в системах подачі води в басейни, на ділянки для поливу, під час видобутку води з колодязів, глибоких свердловин, наприклад, артезіанських. Вся справа в тому, що поліпропілен є екологічно безпечним матеріалом, він характеризується високими експлуатаційними якостями, зручними формами. Вони відпускаються 4-х метровими відрізками, зібрані в бухти по 100, 200 метрів.

Основні переваги поліпропіленових труб:

  • здатність запобігати накопиченню внутрішніх відкладень
  • висока антикорозійна стійкість
  • позитивні санітарно-гігієнічні характеристики
  • стійкість до хімічних і агресивних складів
  • стійкість до надмірно низьких і високих температур носіїв, при цьому не втрачаються споживчі якості

Важливо й те, що поліпропіленові труби вирізняються легкістю монтажу, зварюються розтрубним або торцевим методом за допомогою спеціальних паяльних апаратів, за допомогою створення різьбових або фланцевих з'єднань.