МІНІМАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ НА САЙТІ ВІД 500 грн.
Пишіть нам на e-mail: [email protected]
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Поліетиленові труби

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

ПЕ и ПНТ труби

Здавалося б, зовсім недавно житлові будинки мали такі системи подачі питної води та каналізації, які були побудовані на основі металевих труб. Проте вже сьогодні сталеві вироби стали неактуальними, адже їм на зміну прийшов практичніший варіант – труба ПНД.

Що являють собою труби ПНТ?

Абревіатура ПНД означає пластик низького тиску, який може бути представлений поліетиленом, поліпропіленом, полівінілхлоридом і т. д. З цього матеріалу виробляється величезна кількість всіляких виробів, включаючи ПНД трубу для забезпечення працездатності систем водопостачання, зрошення, каналізації та багатьох інших сфер застосування. Як і будь-який інший продукт, труба має відповідне маркування, що вказує на її конкретне призначення. Перша ознака, за якою можна відрізнити водопровідну трубу від інших – це її колір:

  1. Однотонний сірий колір. Це означає, що труба ПНД призначена для монтажу систем каналізації;
  2. Сірий колір з жовтими смужками. Сфера застосування – підведення газу;
  3. Чорний колір з синіми смужками або просто синій колір. У цьому випадку йдеться про трубу, яка використовується для функціонування системи холодного водопостачання (подачі питної або технічної води).

Для подачі гарячої води труба ПЕ, на жаль, не годиться, в якому кольорі вона не була б представлена.

Що означають маркування труб із ПНД?

Кожен виріб може мати довге маркування, незрозуміле звичайному користувачу без докладного пояснення, наприклад, «ПЕ 100 SDR17 – 30*3,0 PN10». Перша частина свідчить про марку поліетилену та іншу інформацію, яка також навряд чи про що-небудь вам розповість, проте що стосується другої частини маркування, то саме за нею можна визначити:

  • Зовнішній діаметр поліетиленової труби (в даному випадку – 30 мм), який може змінюватись в межах від 1 до 120 см;
  • Товщину стінки виробу (3 міліметри згідно з зазначеним вище маркуванням);
  • Норму максимального тиску (10 атмосферних одиниць) при температурі +20°С.

Довжина труби підбирається індивідуально. Як правило, виробники надають можливість купити відрізки по 12 метрів, а також бухти з довжиною в 100 м (іноді - в 200).

Переваги та недоліки виробу

Єдине, у чому поліетиленові труби поступаються сталевим – максимальна робоча температура. Незалежно від товщини стінки та будь-яких інших параметрів ПНД витримує перепад від -20 ° С до +40 ° С, а деякі моделі і зовсім не рекомендується нагрівати понад 25-30 градусів. Саме тому в ролі системи гарячого водопостачання або опалення вони ніколи не використовуються, а для подачі холодної води, систем зрошення або організації літнього душу на дачі – це найкращий варіант.

Що стосується плюсів застосування труб з поліетилену низького тиску, то їх більш ніж достатньо. У порівнянні зі сталлю пластик набагато більш виграшний за:

  1. Еластичність. Пластикова труба добре гнеться, тому система водопроводу займає мінімум місця і може повертатися практично у будь-якому напрямку. Виходячи з цього, і сама процедура монтажу реалізується в рази швидше.
  2. Ціни. Сталь, сама по собі – недешевий матеріал, а якщо порахувати вартість транспортування цього дуже нелегкого металу та додати витрати на купівлю кріплень, стає ясно, що купити трубу ПНД – набагато простіше.
  3. Антикорозійна стійкість. Окиснення труб або поява іржі виключені.
  4. Пропускна здатність. За рахунок гладкої внутрішньої поверхні при однаковому діаметрі труби вода надходитиме, як мінімум, на 10% швидше.
  5. З'єднання труб за допомогою фітингів не вимагає спеціальних навичок і може здійснюватися самостійно без залучення майстрів.

Різновиди поліетиленових труб

Залежно від цільового призначення труби змінюється її зовнішній вигляд та деякі інші характеристики. У нас можна придбати каналізаційні та газові труби та труби для монтажу систем водопостачання. Останні виготовляються за стандартом ГОСТ 18599–2001 і підходять для перенесення як питної води, так і технічної. Робоча температура – до 40°С, а тиск, що рекомендується, – в діапазоні від 5 до 15 атмосфер. Відмінність каналізаційних та газових труб – у максимально допустимому тиску, що становить 20 та 12 бар відповідно.

Технічні поліетиленові труби є найдешевшим варіантом. Вони – єдині «представники», які виготовляються не з первинної сировини, а з вторинної, а за основу беруться не стандарти ГОСТу, а ТУ виробника. Якість конструкцій дещо нижча, зате ціна дозволяє використовувати їх як зв'язкові та електричні проводи.

Особливості монтажу

Щоб зібрати повноцінну трубу, необхідно приварити один до одного окремі шматки труби. З'єднання труб здійснюється за допомогою різних фітингів, тобто спеціальних елементів, які встановлюються в тих локаціях, де, наприклад, розгалуження. Послідовність дій залежить від виду іди фітинга:

  1. Стикові місця приварюються паяльником, після чого з нього виймаються деталі, що знаходяться там, і добре охолоджуються.
  2. Електричне зварювання передбачає аналогічну технологію скріплення труб за винятком того, що використання паяльника не потрібне, адже всередині фітингів вже розташовані спеціальні пристрої, які самостійно плавлять деталі.
  3. Компресійні фітинги також з'єднуються без участі паяльного апарату, оскільки для цього застосовується спеціальне кільце, яке затискає між собою труби.

Іншими словами, труба ПНД збирається в єдиний водопровід і встановлюється дуже просто, особливо якщо порівнювати з монтажем сталевих труб.

У каталозі нашого інтернет-магазину представлені такі типи поліетиленових труб:

- По області застосування: для водопроводів (питний та технічний) та для газу;
- Максимальний тиск: 3, 6, 8, 10, 12.5 bar;
- Товщина стінки: 1.2, 1.5, 1.8, 2, 2.4, 3, 3.6, 3.7, 3.8, 4.2, 4.3, 4.5, 4.6, 4.7, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4,6,8. мм.

Часті питання від наших клієнтів:

✅ Поліетиленові труби (ПЕ) яких брендів представлені в нашому каталозі?

У каталозі представлені поліетиленові труби наступних брендів:

✅ Способи сплати за поліетиленові труби?

  • Безготівковий розрахунок із ПДВ
  • Готівкою при отриманні
  • Онлайн оплата через LiqPay
  • Переведення на карту
  • Накладеним платежем

✅ Зовнішній діаметр (Ø) поліетиленової труби?

16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90, 110 мм;

✅ Умови доставки поліетиленових труб

Здійснюється доставка ПЕ труб по всій Україні. Самовивіз у Києві. Працюємо із транспортними компаніями: "Нова Пошта", "САТ".
Вгору