Від якості води залежить здоров'я людини, а тому важливо, щоб вона проходила спеціальну підготовку перед подачею в квартиру або будинок. Є багато різних варіантів очищення, які потрібно вибирати з урахуванням складу рідини. Підготувати воду для безпечного вживання допомагають правильно підібрані фільтри для води, що усувають майже всі присутні у складі небезпечні речовини та домішки.


Навіщо необхідне очищення води у квартирі?


Перед потраплянням у крани квартир вода проходить потрібні ступені очищення, але навряд чи повністю придатна для пиття без кип'ятіння. Вона може містити сполуки хлору та заліза, дрібні частинки іржі, хвороботворні бактерії. Навіть якщо на вигляд вона виглядає цілком чистою, насправді може містити невидимі оку розчинні та нерозчинні не корисні домішки. Подібна ситуація складається зі свердловинною водою в приватному будинку - вона теж повинна піддаватися ретельному очищенню, оскільки може містити багато шкідливих мікроелементів, що негативно впливають на стан здоров'я людини.

Щодня людині потрібна якісна чиста вода для пиття та приготування їжі. Очищена рідина не тільки сприятливо впливає на організм, але ще впливає на смакові характеристики чаю, кави та їжі, що готується, а ще важлива для здоров'я волосся, шкіри голови і шкірних покривів.

Якість води важлива не тільки для людського організму, але і для побутової техніки (наприклад, пральної та посудомийної машини, чайника, водонагрівача), яка може швидко стати непридатною через підвищений вміст солей жорсткості.

Повністю підготовлена ​​для домашнього використання і правильно очищена рідина не залишає нальоту на хромованих поверхнях і сантехніці, дозволяючи продовжити її привабливий зовнішній вигляд і термін служби, а також дозволить радіти сяючому посуду, м'яким рушникам, милуватися ніжною шкірою та шовковистим волоссям. Тому очищення води – дійсно необхідність, яка хоч і пов'язана з грошовими витратами, але дозволить створити оптимальні умови для здорового життя.

 

Чому не можна пити водопровідну воду?


Водопровідна вода небезпечна, оскільки для її очищення та видалення шкідливих мікробів використовується хлор. Без кип'ятіння вживати її категорично заборонено, щоб уникнути серйозних наслідків для здоров'я. Так, хлор вбиває хвороботворні бактерії, але при накопиченні в організмі людини може призводити до появи різних захворювань. До того ж цей елемент негативно впливає на сантехніку, виводить із ладу побутові прилади та залишає плями на одязі.

У старих будинках існує ще одна важлива проблема – багаторічні трубопроводи. Вода, навіть очищена на станціях підготовки, проходячи ними, знову набирає солі заліза, забруднюється піщинками, шматочками іржі. Є навіть ризик попадання в труби каналізаційних стоків, що сильно проржавіли, які заражають очищену воду шкідливими бактеріями. Таким чином, рідина, що потрапляє в крани квартир, виходить не лише несмачною, а й надзвичайно шкідливою для людини.

Іноді буває складно візуально визначити, що вода непридатна для споживання, але є деякі ознаки, що вказують на те, що рідина становить небезпеку для здоров'я людини:

  • на стінках чайника утворюється багато накипу;
  • є неприємний запах;
  • колір і прозорість нехарактерні для чистої рідини (наприклад, є жовтизна і каламутність);
  • на поверхні чаю плаває біла плівка.

Якщо якість води викликає сумнів і є навіть одна з перелічених вище ознак, потрібно обов'язково застосовувати системи фільтрації, що дозволяють очищати рідину від металевих домішок, органічних сполук, хлору та шкідливих бактерій.

 

Проточна система очищення води


Проточна система встановлюється під миття та дозволяє очищати рідину на підході. Конструктивно такі фільтри для води є пластиковими або металевими ємностями, в яких вставляються змінні фільтруючі картриджі.

Це обладнання має відносно компактні розміри, невелику вартість витратних матеріалів та дозволяє зберігати природний склад води, володіючи при цьому високою ефективністю. Ставиться проточна система фільтрації холодну воду. Як правило, вона дозволяє видаляти механічні домішки, неприємні запахи, але не усуває шкідливих мікроорганізмів. Для досягнення цієї мети в системі очищення повинні бути присутні картриджі не тільки механічного очищення, але ще для знезараження. Якщо у воді виявляться органічні домішки, краще встановити фільтр зворотного осмосу.

При використанні проточного фільтра треба відслідковувати швидкість фільтрації – якщо вода занадто швидко проходитиме через систему очищення, то ефективність становитиме не більше 20 відсотків.

 

Як вибрати фільтр для води?


Вибираючи фільтри для води важливо враховувати такі критерії, що дозволяють зрозуміти, що дана система підійде для конкретного будинку або квартири:

  • яка витрата води в середньому;
  • наскільки вона забруднена;
  • скільки місця у приміщенні може бути відведено для системи;
  • скільки планується витратити грошей на фільтр

Споживання рідини у квартирі чи будинку залежить від кількості мешканців. Наприклад, сім'я з трьох осіб споживає на місяць у середньому 270 літрів води. Порівнявши середній ресурс картриджів системи очищення з місячною витратою води, легко вибрати оптимальний фільтр. Для сім'ї з такою кількістю людей підійде проточна система очищення, що встановлюється під мийку.

Для визначення ступеня забрудненості води різними шкідливими мікроорганізмами та домішками потрібно відправити зразок на аналіз до лабораторії. Там, перш за все, визначають ступінь жорсткості, так як найчастіше вода з водопроводу надходить занадто жорстка, а це не лише шкода здоров'ю, а й побутової техніки. Якщо з'ясується, що рівень жорсткості високий, слід встановити систему зворотного осмосу, яка не пропустить солі жорсткості крізь мембрану. А при виявленні у воді вірусів, бактерій або грибків необхідно встановити фільтр з ультрафіолетовим знезараженням.

Якщо на кухні багато вільного місця, питання про розміщення повноцінної системи очищення не встає. У деяких випадках доведеться обмежитися лише придбанням фільтра-глечика. І важливим фактором при виборі стає ціна. При обмеженому бюджеті можна придбати насадку на кран, але слід стежити за часом проходження води через неї, щоб отримати потрібну ефективність очищення. Якщо обмежень у фінансовому плані немає, краще встановити проточний фільтр з мембраною і ультрафіолетом, що дозволяє повністю очищати воду від будь-яких забруднень.

Також перед покупкою системи водоочищення важливо продумати, як вона обслуговуватиметься, через який час необхідно проводити заміну картриджів, мембрани, її промивання, чи можна це зробити власними силами, чи потрібно запрошувати спеціаліста.

Якщо ви знаходитесь в Україні і хочете купити якісний та недорогий фільтр, що очищає, запрошуємо вас в інтернет-магазин «Бойлер». У каталозі ви знайдете фільтри різної конструкції, а також різні елементи: труби, фітинги, фланці, трубопровідна арматура та багато іншого, необхідного для створення водопровідної мережі.