МІНІМАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ НА САЙТІ ВІД 500 грн.
Пишіть нам на e-mail: [email protected]
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Лічильники тепла

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

ЛІЧИЛЬНИК ТЕПЛА - ВСІ ЗА І ПРОТИ

Космічні тарифи на тепло, що ростуть, як гриби після дощу, наштовхують дедалі більшу кількість людей на думку встановити квартирний лічильник тепла. З необхідністю купівлі обчислювачів на воду, електроенергію і газ згодні всі. А ось як бути з теплолічильником? Що передбачає процедура його встановлення і чи варта гра свічок, давайте розбиратися.

Розвіюємо поширені міфи
Міф №1. Після купівлі та встановлення квартирного теплолічильника, вийде значно заощадити на оплаті за опалення.

Зовсім ні. Квартирний тепловий лічильник не є засобом економії. Спираючись на його показання, Ви можете підрахувати, чи потрібно платити за опалення Вашої квартири. Він просто вносить ясність у квитанцію. Адже за загальним тарифом Ви сплачуєте не лише за опалення своїх квадратних метрів, а й обігрів під'їзду, всієї сходової площадки тощо.

Для коригування температурного режиму доведеться встановлювати температурні датчики на батареї і регулювати "градус" тепла самостійно.  А лічильник потрібен для обліку споживання теплової енергії.

Міф №2. Встановлення квартирного лічильника тепла дасть змогу платити тільки за опалювальні квадратні метри.

Так, це так. Адже за загальним тарифом Вам приходить оплата всієї площі квартири. І за ті місця, які не опалюються. Наприклад, комора, туалет, коридор тощо. Тут у Вас реально вийде трохи заощадити. 

Але є одне суттєве "але". Якщо Ви встановите тепловий лічильник, вестимете облік і платитимете тільки за те, що реально опалюється, то хто платитиме за все інше - парадні, колясочні, сходові майданчики та інші місця загального користування? Адже цей нюанс буде враховано у квитанціях інших мешканців. 

Іноді мешканці відмовляються від опалення місць загального користування. Але це якщо не утворюється ожеледь на стінах і мешканці першого та останнього поверхів не проти. Дехто зупиняється на встановленні будинкового теплолічильника. 

У будь-якому разі, щоб уникнути конфліктних ситуацій, Вам доведеться узгоджувати цей момент з іншими. 

Міф №3. Можна сильно заощадити, якщо знижувати температуру у всій квартирі до мінімуму, коли нікого немає вдома.

Так-то воно так, але що скажуть сусіди? Адже тоді Ви в буквальному сенсі станете для них "паразитом". Коли настануть холоди, і Ви знизите рівень подачі теплової енергії до мінімуму, "теплі" сусіди мимоволі допомагатимуть Вам зігрітися. Тобто, їхні тепловтрати зростуть, оскільки вони віддаватимуть Вам частину свого тепла.

Міф №4. Усі мешканці будинку зацікавлені у встановленні квартирного теплового лічильника.

Зовсім ні. Найбільша кількість теплової енергії необхідна для квартир перших і останніх поверхів. За загальним тарифом для них оплата середня. А з квартирним і будинковим лічильником тепла, їм доведеться оплачувати більше. Або ж ходити в трьох фуфайках. Адже тієї кількості тепла, якої вистачає для кожної середньої квартири, недостатньо для верхніх і нижніх. 

Міф №5. Квартирний теплолічильник може встановити кожен охочий.

Є квартири, в яких система опалення горизонтальна, а є вертикальна. У квартирах першого типу встановлення теплолічильника можливе, а у квартирах другого типу ні. Це будинки старої споруди (до 1996 року), де біля кожної батареї розташований один вертикальний стояк (від самої підлоги і до стелі). І проблема тут не в будові трубопроводу, а у відсутності сертифікованих лічильників тепла, які дадуть змогу точно підраховувати енергоспоживання. 

Види лічильників тепла
По всій території України для обліку споживання теплової енергії сертифіковано два види лічильників: механічний та ультразвуковий.

Механічний лічильник тепла
Цей лічильник за принципом роботи схожий зі звичайним лічильником води. Під тиском потоку гарячої води відбувається обертання крильчатки. Крильчатка приводить у дію шестерні, які обертають обчислювальний механізм. Таким чином, кількість обертів крильчатки фіксується на обчислювачі.

Переваги механічного теплолічильника:

 • Доступна ціна;
 • Легко встановлюється (у будь-якому положенні), ремонтується, знімається для перевірки;
 • Має захист від впливу магнітного поля;
 • Точний (2 клас);
 • Можливість підключення модуля автоматичного збору даних.

Недоліки механічного лічильника:

 • Для перевірки потрібно знімати весь прилад, неможливо зняти лише обчислювач;
 • Може приходити в несправність через неякісну воду в системі опалення.

Ультразвуковий тепловий лічильник
Облік споживання тепла проводиться за допомогою двох ультразвукових датчиків. Посилається імпульс від одного датчика до іншого. Залежно від того, який час йде на проходження ультразвукового сигналу, проводиться підрахунок витрати теплової енергії. Час залежить від того, рухливий потік води чи ні.  На підставі цих даних і проводиться облік. 

Переваги ультразвукових лічильників тепла:

 • Немає рухомих частин у проточній частині лічильника. Тому він не чутливий до якості води в системі;
 • Обчислювальний механізм можна знімати;
 • Точність;
 • Веде облік часу простою системи.
 • Єдиним і основним недоліком даного лічильника є ціна. 

Вертикальна і горизонтальна розводка системи опалення
Як уже зазначалося вище, є вертикальна і горизонтальна розводка системи опалення:

 1. Горизонтальна: всі батареї у квартирі приєднуються до двох трубопроводів, що проходять під підлогою. Ці трубопроводи, в місцях приєднання до магістрального трубопроводу, можна перекрити краном. Сам лічильник встановлюється на сходовому майданчику. На поверсі, де зосереджений колектор із розподільниками. 
 2. Вертикальна розводка: біля кожної батареї розташований один вертикальний стояк. За такої системи опалення, офіційно в Україні встановити квартирний лічильник тепла неможливо. 

Облік тепла за вертикальної системи розводки опалення

За вертикальної розводки, є однотрубна і двотрубна система. За однотрубної системи вертикальної розводки можна встановити один лічильник на кожен стояк. Але це дорого. За двотрубної системи, встановлюється по лічильнику на кожну батарею. Облік ведеться на основі загальних даних. Але це теж дорого.

Оптимальний вихід - встановлення систем обліку з використанням розподільників теплової енергії. Суть роботи: на кожному радіаторі встановлюється розподільник. Цей прилад обчислює коефіцієнт тепловіддачі на основі температурних показань повітря і самого радіатора, точніше їх різниці. 

Розподільники, за допомогою радіоканалу, з'єднуються з концентраторами в під'їзді, куди щогодини надходять дані. З концентраторів дані передаються на сервер, який, на основі цих показань і показань загальнобудинкового лічильника, здійснює розподіл тепла.

У такого приладу є деякі недоліки:

 1. Потрібне встановлення розподільників у 75% мешканців;
 2. Така система збору даних не дає можливості розраховуватися з теплоорганізацією на основі Ваших показань.

У роботи такої системи є багато переваг:

 1. Такі прилади - це звичайна практика для європейців і єдиний вихід із ситуації для нашої місцевості, де більшість будинків ще з радянських часів;
 2. Якщо хтось і надумає махлювати, постійна передача даних з розподільників на сервер дасть змогу своєчасно виявити порушників;
 3. Облік за допомогою таких приладів обходиться порівняно дешево, а результат дає змогу економити 15-20%;
 4. Розподільники не потребують перевірок. Роботи з їх встановлення відбуваються швидко.

Облік тепла при вертикальній системі розводки за допомогою розподільників, це найкращий спосіб заощадити, внести ясність в оплаті і зберегти добре ім'я в очах сусідів.

У нашому магазині представлений широкий вибір виробів, який дозволяє вам запросто підібрати лічильник тепла саме для вас. Наші контакти.

Часті запитання від наших клієнтів:
✅ Бренди лічильників тепла, які представлені в нашому каталозі?
У каталозі нашого інтернет-магазину представлені теплові лічильники наступних брендів: 

Які способи оплати за теплові лічильники?

 • Безготівковий розрахунок з ПДВ
 • Готівкою при отриманні
 • Онлайн оплата через LiqPay
 • Переказ на карту
 • Післяплатою

✅ Типи лічильників тепла в нашому каталозі?

Умови доставки теплових лічильників?

Здійснюється доставка по всій Україні. Самовивіз у Києві. Працюємо з транспортними компаніями: "Нова Пошта", "САТ".

Вгору