Сучасні системи опалення найчастіше мають на увазі використання радіаторів, а також труб, якими теплоносій циркулює всередині герметичної системи. Незважаючи на надійність і якість виконання, з часом матеріал зношується, внаслідок чого виникає необхідність заміни деяких компонентів системи. При цьому ремонт може мати на увазі як часткову, так і повну заміну опалення в квартирі або приватному будинку.
Причини заміни радіаторів та труб опалення
Потрібно розуміти, що будь-які радіатори опалення, незалежно від конструкційних особливостей та матеріалу виготовлення, зазнають негативного впливу високої температури та великого внутрішнього тиску. Більше того, на труби та батареї негативно впливає, у тому числі, теплоносій, у ролі якого може виступати не тільки вода, але також рідина, що незамерзає.
З часом як радіатори, так і труби опалення можуть дати текти через внутрішню або зовнішню корозію, що призводить до розгерметизації та неполадок у системі опалення. Якщо в систему закачано звичайну воду, а будинок залишається без опалення протягом декількох тижнів у холодні зимові місяці, існує ризик замерзання води, і, як наслідок, розрив труби або радіатора. У всіх цих та багатьох інших випадках тут потрібна повна заміна з використанням більш сучасних та якісних матеріалів.
Коли краще міняти батареї?
Виконувати аналіз технічного стану радіаторів та труб для опалення слід до початку опалювального сезону, щоб мати змогу виконати всі необхідні роботи до запуску системи. Це особливо актуально в квартирах багатоповерхових будинків, оскільки в опалювальний сезон балансоутримувач житлового будинку просто не дасть дозволу на заміну, щоб не залишати інших мешканців без опалення в холодну пору року.
Що потрібно враховувати під час вибору батарей?
Вибираючи відповідні радіатори, слід враховувати їх технічні характеристики та якість виконання, віддаючи перевагу лише моделям перевірених заводів-виробників. Усі прилади повинні відповідати умовам роботи центрального опалення, якщо йдеться про квартири багатоповерхових будинків.
Люди, які мешкають у котеджах та приватних будинках, можуть встановлювати будь-які батареї, керуючись проектом, складеним інженером з урахуванням площі та кубатури житлових приміщень. Щодо кількості секцій, то тут керуються наступною формулою: 1 секція на 2 м2 (для батарей з алюмінію), 1 секція на 1,4 м2 (для батарей з чавуну).
Види радіаторів. Який вибрати радіатор?
Сьогодні у продажу можна знайти різні радіатори, які виробляються як вітчизняними, так і зарубіжними виробниками, відрізняючись формою та габаритними розмірами, роз'ємним та нероз'ємним типом з'єднання. За способом підключення до опалювальної системи вони бувають бічні, діагональні та нижні.
Щодо матеріалів виготовлення, то тут виділяють 4 основні види:
- Чавунні радіатори. Відрізняються високою стійкістю до гідроударів та здатністю витримувати тиск до 30 атмосфер за рахунок товстих стінок. Такі батареї можуть використовуватися як у центральній комунікації, так і в автономних системах опалення. З переваг матеріалу виділяють відсутність ризику корозії, а також здатність протягом тривалого часу зберігати тепло після відключення опалювальної системи.
З переваг таких виробів можна виділити стильний вигляд, адекватну вартість, невибагливість до чистоти, а також стильний зовнішній вигляд. Єдиний недолік - велика вага, що ускладнює заміну та транспортування таких батарей під час купівлі та встановлення.
- Сталеві радіатори. Зазвичай застосовуються для теплопостачання не лише приватних будинків, але також різноманітних адміністративних будівель. Представлені різними модифікаціями - трубчасті, цілісні, прямокутні, а також панелі, що складаються з окремих збірних секцій.
Радіатори такого типу не дуже стійкі до високого тиску (понад 22 атмосфери) і гідроударів, тому далеко не завжди використовуються у квартирах. Мала інерційність призводить до того, що після ввімкнення опалення вони швидко нагріваються і починають віддавати тепло.
- Алюмінієві радіатори. Відрізняються красивим і стильним зовнішнім виглядом, а також стійкістю до тривалих експлуатаційних навантажень. Цей сплав не схильний до процесів корозії, завдяки чому прилади впевнено служать до 25 років і більше. Завдяки додаванню кремнієвих сплавів такі батареї вирізняються особливою фізичною міцністю.
Максимальний тиск у батареях – 15 атмосфер. Висока міцність обумовлюється тим, що вони виготовляються за технологією єдиного лиття. З переваг таких виробів виділяють високу тепловіддачу, стійкість до корозії та мала вага. В наявності моделі різних розмірів, які виконані в різних кольорах.
- Біметалеві радіатори. Вважаються найкращими виробами, оскільки стійко переносять високий тиск і не вимогливі до теплоносія. Біметалічні радіатори складаються з 2-х матеріалів: внутрішній шар - метал міді та сталі, а зовнішня частина - з алюмінію. Ця комбінація забезпечує покращену тепловіддачу, а також високу стійкість до процесів корозії.
Особливості демонтажу старої системи
Перш ніж змонтувати нове опалення, слід правильно провести демонтаж старої системи, для чого зливають воду, а також перекривають центральний вентиль. Далі приступають до розбирання радіаторів опалення шляхом від'єднання накидних гайок у районі вхідного та вихідного патрубків. При необхідності, роблять заміну старих труб на нові поліпропіленові, які з'єднуються методом холодного зварювання.
Процес монтажу радіаторів
Установка радіаторів системи опалення включає такі етапи:
- Визначення місця, де буде батарея.
- Монтаж кріпильних елементів у вигляді гаків чи кронштейнів.
- Чітка фіксація радіатора до стіни.
- Приєднання труб через патрубки та накидні гайки.
Наш Інтернет-магазин опалення та водопостачання пропонує широкий асортимент обладнання, яке необхідне при монтажі опалення у квартирі, приватному будинку або муніципальному будинку. Всі товари найвищої якості, що підтверджується сертифікатами заводів-виробників. На нашому сайті boiler.ua можна купити все, що потрібно, завдяки чому відвідувачу не потрібно шукати інші магазини. Отримати додаткову інформацію можна за телефоном 044 391-21-13!