Основні характеристики регулюючого клапана для пару

Регулюючі клапани для пари є затребуваним видом трубопровідної арматури. Їх призначення – регулювання витрати пари в системах опалення, вентиляції, кондиціювання.

Інтернет-магазин опалення та водопостачання "Бойлер" пропонує широкий асортимент цієї продукції. Бренд відомий не лише в Україні, а й в інших країнах.

Класифікація клапанів

Регулювальні клапани класифікуються за декількома параметрами.

1. По способу виготовлення корпусу вони бувають литими, звареними, кованими, штампованими. Допускається комбінований вигляд.

2. По способу руху транспортованого середовища розрізняють клапани прохідні, коли рух здійснюється за прямим напрямом, кутові - при зміні напрямку на 90 градусів, і зі зміщеними осями.

3. По методу фіксації на трубопроводі розрізняють приварні, муфтові, фланцеві, штуцерні.

4.   За способом керування бувають ручними та автоматичними.

У побуті застосовуються ручні регулювальні клапани. При експлуатації обертаючи вентиль змінюють пропускну здатність.

Різновиди регулюючих клапанів

Залежно від конструкції затвора регулюючі клапани поділяються на сідельні, клітинні, золотникові та мембранні.

  • Регулюючий клапан сідельного типу як робочий елемент має тарілчастий, стрижневий або голчастий плунжер - довгий циліндричний поршень. Між прохідним отвором та внутрішньою частиною розташоване сідло.

Клапани такого виду бувають одно-або двосідельними. Односідельний має лише один пропускний отвір. Такій моделі підходить установка на трубопроводи із невеликим проходом. Двосідневі мають більш точне регулювання тиску.

  • Клітинні клапани мають затвор, що має форму перфорованого циліндра порожнього всередині. Регулювання тиску в трубопроводі відбувається за рахунок радіальної перфорації вузла. Переміщаючись усередині клітини – сідла з отворами, затвор змінює пропускну здатність.

Перевагою клапанів такого типу є невеликий рівень шуму та значення вібрації під час експлуатації.

  • Золотникові клапани мають можливість регулювання рівня тиску робочого середовища поворотом на заданий кут. Механізм відрізняється простотою керування. Для зміни тиску слід повернути золотник. Значних зусиль не потрібні, оскільки середовище, що транспортується, опір переміщенню затвора не робить.

Поширення такі моделі отримали для споживачів пари, яким потрібний різний тиск. Через відсутність повної герметичності використовувати їх у магістральних трубопроводах із високим тиском не можна.

У конструкції мембранних клапанів є еластична мембрана. Її виготовляють із гуми або фторопласту. Функція мембрани полягає в регулюванні тиску середовища.

Оснащення позиціонерами, що контролюють положення штока, усуває похибки. У конструкцію входить пневматичний чи гідравлічний привід, вбудований чи виносний.

Основна перевага такої моделі - стійкість до виникнення корозії, що важливо, коли середовищем, що транспортується, є пара, яка дає гаряча вода.

Тип підключення

За типами підключення регулюючі клапани поділяються на фланцеві, штуцерні, муфтові, цапкові, зварні. Найкращими є фланцеві. Існує можливість їх використання за високого тиску.

Основні переваги регулюючих клапанів

Популярність використання пояснюється їх перевагами:

  • можливість роботи з різними середовищами;
  • тривалий термін експлуатації;
  • надійність;
  • простота конструкції;
  • ефективність;
  • широкий вибір конструкцій.

Існує можливість підібрати такий пристрій для паропроводів із різними типорозмірами.

Застосування регулюючих клапанів для пари

У побуті застосовуються ручні регулювальні клапани. Використовується муфтова арматура, що відрізняється простотою монтажу.

Трубопроводи з такими пристроями застосовуються у різних галузях промисловості, де за технологією використовується насичена пара, в інженерних комунікаціях. Їх постачають фланцевими та приварними клапанами. Положення затвора контролюють датчики, що входять до комплекту.

Використання клапанів в опалювальних системах регулює клімат у приміщеннях, знижуючи витрати теплоносія. Під час ремонтних робіт з'являється можливість перекриття окремих ділянок.

Принцип роботи регулюючого клапана

Клапан для пари складається з наступних основних елементів:

1.  Корпус.

2.  Блок ущільнень. Несе відповідальність за герметичність, що перешкоджає виходу пари межі.

3.  Затвор.

4.   Шток. З'єднує приводний механізм із затвором.

Регулюючий клапан для пари працює за принципом, що базується на зміні розміру пропускного отвору. Регулювання потоку здійснюється вручну або автоматично.

Принцип дії у тому, що зусилля від приводного механізму з допомогою штока передається на затвор.

Відбувається зміна перерізу пропускного отвору. При опусканні штока обсяг середовища, що проходить, зменшується. Рівень тиску у трубопроводі знижується, а швидкість переміщення пари збільшується.

Основні характеристики регулюючого клапана для пари

До основних технічних параметрів та характеристик відносяться:

1. Діаметр пропускного отвору.

2. Діапазон застосування. Залежить від тиску і температури середовища, що проходить, при яких працездатність клапана зберігається.

3. Матеріали виготовлення корпусу та ущільнювачів.

4. Варіант фіксації на паропроводі.

5. Спосіб управління.

6. Тип механізму для регулювання.

Є три варіанти фіксації на паропроводі. У промисловості найчастіше використовується фланцевий спосіб, для побутових трубопроводів – різьбовий. Приварний застосовується рідко, оскільки потребує додаткових трудовитрат.

Поради щодо вибору

При виборі регулюючого клапана, функцією якого є регулювання переміщення середовища у вигляді пари, слід звертати увагу на такі параметри та характеристики, як робочий та пробний тиск, діаметр пропускного отвору, матеріал корпусу, приводний механізм, спосіб монтажу, температура робочого та навколишнього середовища, пропускну здатність.

Розмір корпуса повинен відповідати параметру труби, на якій пристрій повинен бути закріплений. Матеріал корпусу і ущільнювачів повинен мати стійкість до речовини, що проходить через трубопровід.

При намірі купити такий пристрій, щоб його вартість була порівнянна з якістю, має сенс звернутися до інтернет-магазину «Бойлер», де досвідчені професіонали нададуть необхідну консультацію.

Правила монтажу та експлуатації приладу

Під час монтажу слід керуватися вказівками виробника, які викладені в інструкції з експлуатації.

Корпус регулюючого клапана не повинен зазнавати навантажень від кручення, розтягу, стиснення, вигинів. Установка клапана здійснюється на горизонтально розташованому паропроводі. Бажано, щоб до та після місця встановлення клапана ділянки не мали вигинів. При експлуатації регулювальних клапанів слід дотримуватись правил пожежної безпеки.