Кількість
|
Вартість
|
||
|
Арматурний елемент, від якого залежить якість з'єднання магістральних трубопроводів і сантехнічних труб у квартирі - фланець сталевий. Фланцеве з'єднання забезпечує герметичність у місці стику. Може служити як стикувальною, так і запірною арматурою.
Призначення фланців
Металеві фланці являють собою пару плоских кілець із внутрішнім отвором. По периметру диска розташовані невеликі отвори для кріплення, що складається з болта або шпильки і гайки. Матеріал для кріплення той самий, що і для основної деталі. При лінійному розширенні металу від підвищених температур метал диска і сполучних болтів реагує синхронно. Навантаження на розрив сприймається з однаковою стійкістю.
Їх виготовляють із листового прокату, методом кування або гарячого штампування.
Внутрішній діаметр запірної арматури дорівнює трубі, яку монтують, що полегшує зчленування.
Між дисками вставляють прокладку з термографіту, пароніту, гуми або іншого матеріалу. Вона замикає зчленування, роблячи його герметичним і непроникним.
Область застосування: промислові трубопроводи для нафти, газу, пари, води. Він виступає з'єднанням труб із резервуарами, посудинами, приладами.
Переваги використання фланців
Порівняно зі зварювальним монтажем трубопроводів, фланець має суттєві плюси:
- Багаторазове вживання. Фланець можна розмонтувати для ремонту магістралі або переставити на іншу трубу;
- Ремонт вузла полягає лише в підтяжці кріплення;
- Герметичність з'єднання - надійні прокладки міцно стикують площини, не даючи витікати газу або рідині;
- Робота на трубопроводах будь-яких діаметрів;
- Різноманітність арматурних з'єднань - великий вибір варіантів для поєднань дає широкий простір монтажу всіляких вигинів і поворотів магістралі;
- Можливість монтажу за будь-яких температур і вологості;
- Міцність матеріалу виготовлення.
Види фланців
Відповідно до "ГОСТ 24856-2014, фланці поділяються на види:
- Плоский фланець;
- Комірцевий - приварюється встик;
- Плоский із приварним кільцем;
- Різьбовий фланець;
- Глухий, запірний.
Крім того, вони маркуються за номінальним тиском у трубопроводі (Ру), який з'єднуватимуть цією арматурою. Тиск вимірюється в кілограмах на квадратний сантиметр:
- Сірий чавун - від 0,1 до 1,6 Мпа;
- Ковкий чавун - 1,6 - 4,0;
- Зі сталі - 1,6 - 20,0;
- Плоскі приварні зі сталі - 0,1 - 2,5;
- Приварні встик - 0,1 - 20,04;
- На привареному кільці - 0,1 - 2,5.
Класифікація за виконанням
Згідно з маркуванням, запірна арматура має такі види виконань:
- A - плоский;
- B - зі з'єднувальним виступом;
- C, L - із шипом;
- D, M - з пазом;
- E - з виступом;
- F - із западиною;
- J - під овальну прокладку;
- K - під лінзу.
Маркування Ду позначає величину умовного проходу, тобто діаметра, за яким проходитиме середовище в магістралі. Деяку відмінність у розмірах труб можна усунути розточуванням кільця під зовнішній перетин труби.
Робочі температури, за яких фланець продовжує виконувати свої функції - від -70, до +450. Показники ясно підтверджують можливість використання на промислових виробництвах в агресивних середовищах і за високих температур. Леговані сталі стійкі до корозії, що істотно збільшує термін експлуатації запірної арматури.
Умови монтажу
Різні типи фланців мають деякі особливості під час монтажу. Приварний надягають на трубу і приварюють по колу парою зварних швів. Готову конструкцію центрують, щоб з'єднати отвори для болтів, змикають, попередньо проклавши герметичну підкладку і затягують болти.
Приварну встик надягають коміром у торець труби і зварюють одним швом.
На приварному кільці - зварюють кільце з трубопроводом, а вільні деталі легко обертаються на трубі. Їх провертають для поєднання отворів і монтують болтами та гайками. Такий метод застосовують на важкодоступних вузлах або магістралях хімічних заводів, де потрібна часта ревізія конструкції.
ТОВ "БОЙЛЕР.УА" реалізує з'єднувальні та запірні фланці. Співпрацюємо з виробниками сертифікованого товару. Купити фланці можна за готівковим і безготівковим розрахунком. Ціна на сайті компанії.
Доставка через відділення Нової Пошти, САТ по всій Україні.