МІНІМАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ НА САЙТІ ВІД 500 грн.
Пишіть нам на e-mail: [email protected]
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Голівки пожежні з'єднувальні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Пожежні з'єднувальні головки
У пожежній галузі існує найважливіша рукавна арматура, яку можна розділити на підвиди й окремо розібрати кожен вид.  Йтиметься про пожежні з'єднувальні головки.

Якщо Вам досі здається, що в з'єднувальних голівках немає нічого особливого, щоб варто було знати перед придбанням, то однозначно глибоко помиляєтеся. На сьогоднішній день пожежна галузь сповнена розмаїття та асортименту в пожежному обладнанні і головки тому не виняток.

Якщо брати до уваги всю важливість сполучних головок, то потім не доведеться додатково закуповувати перехідні головки на закордонні пожежні стовбури або іншу пожежну арматуру, яку за кордоном роблять абсолютно за іншими принципами і параметрами.

Давайте ж розберемося, в чому різниця між вітчизняними та закордонними головками, і який варіант підійде оптимальніше за все для купівлі.

Закордонні пожежні головки
Основними виробниками закордонних головок вважаються США і Європа. Серед багатого достатку вибору можна вибрати найпоширеніший і найпопулярніший варіант - головки пожежні Шторца (STORZ).

Історія популярності почалася ще з 1890 року, коли першовідкривач Carl August Guido Storz в оперативному режимі отримав патент на винахід у Швейцарії та, не гаючи ні хвилини, ввів у загальноприйняту норму, як з'єднання пожежних рукавів.

Практично вся Європа перейшла на цей вид з'єднання.

Найцікавіше, що вже минуло понад 100 років, а попит на пожежні головки Storz стрімко зростає вгору. Сьогодні США та інші країни із задоволенням користуються саме цим з'єднанням.

Запитаєте, так чим же вони такі гарні, що час тільки зміцнив цей товар на ринку?

Головка "Шторца" має два внутрішні зуби, які чудово зачіпляються на внутрішніх скоках. Але найголовнішою перевагою з'єднання заведено вважати систему внутрішнього розміщення кріплення, яка продумана до дрібниць і влаштована таким чином, що головка захищена від зовнішніх механічних пошкоджень і досить зручна в плані використання.

Також США користується різьбовим з'єднанням "NST".  Якщо оцінювати з раціонального погляду, то різьбові голівки розділяють пожежний рукав на вихідний і вхідний патрубки, а це велика трата часу. Потрібно заморочитися, щоб розрізнити початок і кінець рукава. Момент оперативності сильно втрачається.

Важко оцінити суб'єктивно, адже якщо розглянути роботу пожежних підрозділів США, то у них рукави вже до виїзду з'єднані в лінії. Можливо, у них саме така стратегія, завдяки якій різьбові з'єднання користуються великою популярністю.

На другому місці за популярністю шведська сполучна головка під назвою "SMS". Подібна до "Storz", різниця лише в важелі на корпусі з'єднання, яким здійснюється від'єднання головки.

Вітчизняні пожежні головки
Наш сучасний світ активно використовує з'єднувальні головки вітчизняного зразка під назвою "Богданова", що закріплені та затверджені відповідним ГОСТом.

Пожежні головки "Богданова" поділяються на 2 види, залежно від мети використання і пожежних рукавів:

  • З'єднання напірних пожежних рукавів.
  • З'єднання всмоктувальних пожежних рукавів.

Що стосується побудови, то вона дуже схожа на голівку Шторца, тільки та вивернута всередину, на відміну від "Богданова", - два зуби, що переміщуються по зовнішніх скосах.

Перевага - можливість з'єднати 2 різні кінці пожежного рукава. І тут не стоїть проблеми з вхідними або вихідними отворами, як писалося трохи вище.

Класифікація головок:

  • Найпопулярніший вибір - напірна пожежна головка + напірні рукави.
  • Цапкова головка виготовляється з внутрішнім різьбленням.
  • Перехідна головка призначена для з'єднання рукавної арматури і пожежних рукавів різного діаметру.
  • Муфтові пожежні головки призначені для з'єднання різного пожежного обладнання.
  • Головка - заглушка служить перекриттям для вихідного отвору на водозбірниках.

Гайка для пожежного рукава - це кріпильний елемент алюмінієвого сплаву, який з'єднує напірні, всмоктувальні рукави, а також пожежне обладнання.

Гайки Богданова застосовуються практично скрізь.

Основне завдання головок Богданова - з'єднати абсолютно різні системи пожежного рукава, напірну і всмоктувальну, між собою за допомогою сполучної голівки і гайки. Вкрай зручний і невибагливий варіант для експлуатації за цілком доступною ціною.

Крім "Богданова" на вітчизняному ринку можна зустріти ще один вид пожежних головок - "РОТТ", які користувалися великою популярністю в 60-70-х роках минулого століття.

Якщо почати порівнювати з головкою "Богданова", то відмінність на обличчя - система трьох зубів, які зчіплюються між собою.

Перевага - швидше виконується прокладка стволів і рукавних ліній. Але сьогодні "РОТТ" загубив свою колишню популярність, бо внаслідок відсутності герметичності та втрати напору, сфера використання голівки звужується до дуже вузьких галузей, наприклад, у пожежно-прикладному спорті.

Не симетричні головки

Розглянувши детальніше найпопулярніші рукавні головки вітчизняного та зарубіжного ринків, можна дійти висновку, що до кожної з них потрібно прикладати певне зусилля для здійснення з'єднання. Сучасний світ пропонує ще один варіант, можна сказати альтернативу - швидкознімні головки, які можна з'єднати, не докладаючи великих зусиль. Принцип штекерного з'єднання.

Якщо брати за приклад, то №1 стане японська головка "Machino" або британська знімна головка швидкого зразка. Загалом, було розглянуто найосновніші види з'єднувальних пожежних головок, які активно використовуються для водопостачання та пожежної галузі.

Щоб вибрати відповідну продукцію, потрібно пам'ятати загальну інформацію про голівки, яку було викладено на сайті і, звісно ж, ціни, які завжди можна перевести на гривневий еквівалент (грн). Більшість сайтів пропонують якісну продукцію, знайдіть таке місце, де задовольняє ціна і якість, а загальна інформація у Вас вже є. Наші контакти.

Вгору