Регулятор температури води в системі опалення

Старі системи опалення рідко викликають захоплення у користувачів, оскільки не вдавалося досягти рівномірного обігріву у всіх приміщеннях. Проте майстри готові Вас порадувати – все можна виправити, встановивши особливий регулятор температури води. Навіщо потрібен це прилад, які види є та інші важливі моменти будуть розглянуті далі докладніше.

Схожі статті: 

Призначення регуляторів опалювальних систем

Не можна сказати, що регулятор температури води лише одне завдання – регулювати температуру. Наявність терморегулятора на алюмінієвих радіаторах, наприклад, дозволить регулювати температуру теплоносія. Управління усіма обігрівачами в системі стає комфортнішим.

Наприклад, при необхідності користувач може увімкнути/вимкнути опалення в конкретній частині будівлі або приміщенні.

Якщо підвести певний підсумок щодо функціональності терморегуляторів, то виходить таке:

 • Здійснення більш точного контролю у приміщенні або цілій системі опалення;
 • Більш зручне створення правильного мікроклімату певній території;
 • Відстежувати інтенсивність згоряння кисню у приміщенні;
 • Можливість суттєво заощадити на споживанні енергоносія.

Будь-який терморегулятор працює за рахунок наявності спеціального чутливого елемента – він називається термостатичною головкою. Як правило, встановлюється такий прилад не лише в безпосередній близькості до опалювального обладнання, а й на радіаторах.

Різновиди регуляторів систем опалення

Регулятор температури, який допоможе Вам забезпечити в приміщеннях оптимальну температуру, є досить різноманітним за конструкцією. Сучасні опалювальні системи найчастіше використовують терморегулятори виносного типу з можливістю керування за допомогою бездротового підключення. Такими приладами також оснащуються системи «тепла підлога».

Асортимент цього пристрою не такий широкий, як Вам може здатися. Усього виділяють два основні типи приладів – електронні та механічні. Також фахівці виділяють третій різновид – електронно-механічні терморегулятори – які поєднують особливості та переваги двох попередніх типів.

Електронні регулятори

Електронним терморегулятором є пристрій, який також використовується для підтримки опалювальних приладів (наприклад, всіх біметалічних радіаторів), що знаходяться в приміщенні. Часто ці пристрої називаються термостатами, а різні варіанти виконання мають деякі відмінності.

Електронні пристрої можуть використовуватись на системах опалення та на окремих ділянках. Також подібний пристрій може бути встановлений на деякому промисловому обладнанні. Майже всі сучасні опалювальні системи оснащені таким терморегулятором. Перевага таких приладів у високій точності та відносній простоті управління.

Конструктивно такі термостати складаються із трьох основних частин:

 1. Мікропроцесор (потрібний для зручного керування та точного налаштування);
 2. Температурний датчик (відстежує зміни температури в опалювальному обладнанні);
 3. Ключ (потрібний для комунікації управління).

Механічні регулятори опалення

Терморегулятор механічного типу знайомий майстрам і самому споживачеві давно – це термостатичний радіаторний клапан, проте застосовується сьогодні порівняно нечасто. Призначення такого пристрою аналогічне попередньому виду регуляторів. Управління такого приладу виконується вручну.

Якщо Ви маєте деяке уявлення про конструкцію такого пристрою, можете помітити його на всіх чавунних радіаторах. Працює цей прилад за таким принципом:

 • При досягненні певної температури, корпус терморегулятора шток розпрямляється, чим перекривається потік нагрітого теплоносія в батарею;
 • Коли теплоносій остигає, шток стискається і потік розігрітого теплоносія розноситься системою (або прямує в конкретну ділянку).

Вибір терморегулятора

Регулятор температури системи опалення – такий же важливий компонент, як і розширювальний бак для стабілізації тиску опалення. З огляду на це до вибору пристрою слід поставитися з усією відповідальністю.

Але варто відзначити, що купити все для опалення порівняно просто та швидко, а також вигідно Ви можете на сайті boiler.ua. Ми можемо гарантувати Вам допомогу з вибором необхідної деталі, а кілька корисних порад можна знайти нижче.

Від чого залежить вибір терморегулятора?

Щоб зробити правильний вибір термостата, Вам варто скористатися такими порадами:

 1. Уважно вивчіть сам пристрій – Ви повинні чітко розуміти його призначення та особливості роботи. За рахунок цього Ви зможете підібрати найбільш підходящу модель для конкретних цілей (наприклад, для системи «тепла підлога»);
 2. Визначтеся, які функції повинен мати терморегулятор – багато в чому визначить тип пристрою. Наприклад, більший комфорт користування гарантує програмований пристрій;
 3. Заздалегідь визначтеся з бюджетом покупки. Якщо Ви хочете заощадити, розгляньте придбання механічного типу приладу. А якщо хочете отримати сучасний пристрій в особисте користування, яким користуватися максимально зручно, розгляньте покупку електронного регулятора.

Як встановити регулятор?

З установкою терморегулятора можуть впоратися багато домашніх майстрів, проте виконавець повинен пам'ятати про важливість техніки безпеки та дотримання послідовності дій. Щодо зразкового алгоритму, то слід зазначити таке:

 • Почати варто з підготовки всього необхідного для роботи – сам прилад терморегулятора, додаткова запірна арматура, інструменти та герметики. При монтажі може знадобитися зварювання для виконання з'єднання труб;
 • Слід виконати злив теплоносія із системи або радіатора;
 • Далі виконується безпосередньо встановлення регулятора. Механічний просто врізається у певну ділянку та приварюється. Електронний встановлюється у ділянку труби за допомогою додаткової арматури;
 • Після цього виконується фінішне складання системи шляхом затягування всіх кріплень або зварювання деталей;
 • Завершується все тестуванням результату збирання після запуску теплоносія.

Ще варто відзначити, що при встановленні такого приладу велике значення має точне місце. Вибираючи місце для монтажу, необхідно врахувати ряд моментів:

 1. Кут падіння сонячних променів;
 2. Температурні показники ззовні приміщення;
 3. Характер циркуляції повітря у приміщенні/будівлі;
 4. Наявність чи відсутність інших опалювальних приладів.

Монтаж автоматичних регуляторів

Ми радимо довіряти монтаж такого обладнання в системі опалення виключно професіоналам, оскільки складна робота. Тільки професіонал може надати надійну гарантію на виконану роботу.

А купити все необхідне Ви можете у нашому інтернет-магазині опалення та водопостачання вже зараз. Дізнатися більше інформації щодо вибору та купівлі всього необхідного для організації системи опалення (від сталевих радіаторів до сучасних регуляторів) Ви можете на сторінках сайту. Також ми чекаємо на Ваші дзвінки і готові допомогти з вибором.