МІНІМАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ НА САЙТІ ВІД 500 грн.
Пишіть нам на e-mail: [email protected]
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Газові електромагнітні клапани

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Електромагнітний клапан для газу є запірно-регулюючий пристрій, що застосовується для забезпечення роботи системи. Він використовується для відсікання природного газу в разі виникнення позаштатних ситуацій. Його використання дозволяє підвищити ефективність і працездатність обладнання. Для підключення клапана до газопроводу використовується різьбове або фланцеве з'єднання.

Що таке клапан для газу і його особливості

Електромагнітний газовий клапан застосовуються для регулювання транспортування газів різних типів. Дозволяє дистанційно відкривати і закривати потік газу. Його конструкція включає в себе котушку і клапани. Вироби бувають різних видів в залежності від сфери застосування. До переваг їх використання відноситься:

  • можливість закривати і відкривати клапани за допомогою керуючих пристроїв;
  • миттєве перекриття газу в разі виникнення аварійної ситуації;
  • підтримання точно заданих параметрів в системі опалення і водопостачання;
  • відсутність механічних деталей в конструкції вентилів, тому вони не схильні до механічного зносу;
  • високий показник надійності роботи.

Однак клапан електромагнітний газовий працює тільки при наявності напруги.

Габаритні розміри клапана

клапан для газа и его особенности

Сфера застосування

Відмінність конфігурацій передбачає різні галузі використання електромагнітних клапанів. Однак, незалежно від конструкції, пристрої встановлюються на газові трубопроводи різного діаметру і потужності. Можуть монтуватися як на один патрубок, на два і навіть на три труби.

Сфери включають як виробничі, так і побутові системи споживання (котли опалення, технологічні установки і так далі). Так, використовуючи клапани можна регулювати обсяг потоку, перекривати його повністю, контролювати температуру робочого середовища. Монтаж пристроїв відбувається під фланцеве або різьбових з'єднань.

Технічні характеристики електромагнітних газових клапанів

Газові клапани мають ряд технічних характеристик:

  • робоче середовище повітря або газ;
  • відкрите чи закрите виконання;
  • робочий тиск до 6 бар;
  • ручний або автоматичний взвод клапана;
  • робота при температурі від -30 до +50 градусів.
  • Технічні характеристики залежать від конкретної моделі, тому варто приділити особливу увагу її вибору.

Як підібрати електромагнітний клапан для газу?

Щоб вибрати електромагнітний газовий клапан, при покупці потрібно звернути увагу на наступні характеристики:

  • Тиск. При виборі кнопки слід врахувати, що тиск в системі має бути не вище, ніж номінальний тиск пристрою. В іншому випадку при його роботі може пошкодитися механізм.
  • Електричне обслуговування. Рекомендується віддавати перевагу пристроям з іскробезпечними, невисокої потужності і з можливістю додаткового регулювання.
  • Напруга в мережі. Даний параметр вкрай важливо брати до уваги. Якщо напруга в мережі буде високим або низьким, механізм може працювати неправильно або навіть вийти з ладу.
  • Розміри і тип різьблення. Якщо не врахувати дані параметри, не можна телефонувати буде встановити.

Додатково потрібно взяти до уваги умови навколишнього середовища. Ці параметри повинні збігатися з характеристиками пристрою. Особливу увагу потрібно приділити робочій температурі, рівню вологості і вібрації.

  • Нормально-відкритий клапан з ручним взводом (NO). У такому пристрої потік перекривається в разі подачі напруги на електромагнітну котушку. Якщо немає напруги, клапан не перешкоджає руху газу.
  • Нормально-закритий клапан з ручним взводом (NC).У такому випадку при відсутності напруги потік газу буде постійно перебувати в закритому положенні. Використання таких клапанів доцільно в тих випадках, коли потрібно короткочасна подача газу.

Автоматичні газові клапани

Автоматичні клапани для газу являють собою яка швидко або закриваються пристрою. Цей пристрій призначений для блокування подачі газу в різних сферах для забезпечення безпеки використання газового обладнання.

Клапан запірний: особливості та сфера застосування

Запірні клапани широко застосовуються в побутових і промислових цілях. Їх застосування потрібно для забезпечення газової безпеки. Можуть використовуватися окремо або в поєднанні з газової сигналізацією. У побуті застосовуються для запобігання подачі газу на колонки, котли, печі, автомобільні газові установки.

Принцип роботи запірного клапана

Клапан для газу представляє собою пристрій, які регулює потік газу за допомогою подачі напруги на котушку. Принцип роботи такого пристрою аналогічний звичайному запірного крану. Перекриття газу здійснюється одним натисканням кнопки. Автоматичне закриття здійснюється при витоку газу або сильних коливаннях. Закриття газу здійснюється за допомогою сердечника. Він втягується в котушку під дією електромагнітних сил.

Різновиди клапанів

Класифікація обладнання відбувається за кількома критеріями: способом закривання просвіту, типу дії, особливості конструкції.

Відповідно до першого параметру існують такі вироби:

  • Нормально відкриті клапани - затвор закривається при подачі напруги на електромагнітну котушку, при його відсутності потік газу відбувається вільно;
  • Нормально закриті - процеси відбуваються навпаки, без напруги клапан не пропускає робочу середу;
  • Бістабільні - напруга, подане на котушку, змінює положення затвора клапана на протилежне.
  • За типом дії вироби бувають прямого (спрацьовування затвора відбувається при стабільному тиску газу) і непрямого (затвор закривається при будь-якому, навіть мінімальному перепаді тиску).

Особливість конструкції розділяє клапани на кількість прохідних отворів - одне (встановлюється на один патрубок в якості кінцевого регулювального крана), два (стандартні клапани на магістральних трубопроводах, що встановлюються між двома патрубками), три (можна підключити три патрубка - два по лінії і один під прямим кутом, тим самим змішувати гази з різними характеристиками).

Крім нормально закритих, відкритих і універсальних, пристрої діляться на моделі прямого і непрямого дії. Вентилі прямої дії спрацьовують при нульовому перепаді тиску. Пристрої непрямого дії спрацьовують при невеликому перепаді тиску.

Окремо пристрої діляться ще і за ступенем впливу на потік. За цим параметром клапани можуть бути відсічними і регулюючими. Відсічні моделі діють моментально, перекриття газ, що важливо в разі позаштатної ситуації. Регулюючі крани використовуються для поступового зниження потоку газу.

Обслуговування газових клапанів

Перед виконанням внутрішнього огляду, необхідно переконатися, що:

  • електроживлення відключено;
  • всередині клапана відсутній газ;

Для внутрішнього огляду стану клапана відкрийте гайку 13 і зніміть котушку 12. Відкрутіть фіксують гвинти 10, обережно зніміть кришку 1. При необхідності замініть ущільнювальну прокладку золотника 6. Для клапанів з муфтовими приєднанням очистіть або продуйте фільтр (металева сітка). Зберіть клапан у зворотному порядку.

Якщо необхідно встановити клапан у вибухонебезпечному середовищі, використовуються відповідні моделі. Для їх виробництва застосовуються високоміцні і стійкі до вогню матеріали. При використанні клапана в агресивному середовищі для виробництва пристрою використовуються спеціальні матеріали, стійкі до агресивного середовища. Окремо слід відзначити клапани низького і високого тиску.

Вгору